Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  792 Görüntülenme

Eski bir sitem var, içeriğinde illustrasyon ve 3d ile ilgili bilgiler vardı. Ben 3d için yeni bir domain alıp yeni bir site yaptım ancak sıralamada eski sitemin üzerine çıkamıyorum.   Bunu nasıl çözebilirim? Teşekkürler

 • 1
 • 1
 • Ayrılan Sitenin Sıralaması için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   27 Nisan 2021, 13:35

   1

   Sitenizin sıralama alması ya da sıralamda kalıcı olarak yer edinebilmesi için belli başlı kriterler bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi otoriterlik durumudur. Otoriter bir sitenin kendi sektöründe sıralama kaybetmesi pek görülen bir durum değildir. Olağandışı ya da yanlış hamleler sonucu oluşan durumlar olabilir. Bu nedenle eski sitenizdeki içerikler hakkında yeni bir site oluşturduysanız, yeni domainin otorite kazanması için site içi linklemelerle yeni sitenizi ilgili içeriklerden desteklemeniz ya da eski sitenizdeki içerikleri 301 ile yeni sitenizdeki birebir alakalı sayfalara yönlendirmeniz gerekebilir. Bu durum sadece ilgili sayfalar özelinde geçici bir çözüm olup, bir yandan da yeni sitenizin otoriterliği için çalışmalar planlamanızı tavsiye ederim.

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   5 Temmuz 2018, 16:19

   1

   yeni açmış olduğunuz sitenin belli bir otoriteye ulaşmamasından dolayı eski sitenizi geçmek zaman alacaktır. 3d ile en alakalı içerik ve optimizasyonları yaptığınız taktirde belli zaman sonra eski sitenizden ön planda olabilirsiniz. Ayrıca alakalı sitelerden kaliteli backlink almanız otoritenizi arttırmanın yanı sıra hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır.

  Cevapla

  Ayrılan Sitenin Sıralaması Sorusunu Cevapla