Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

7 sene önce  |  1340 Görüntülenme

yeni bir eğlence alanının açılışını yaptık, daha öncesinde açtığım bir internet sitesinde anahtar kelime içeren anasayfaya SEO çalışması yaparken www.site.com/icerik şekilde ilk sayfaya gelmiştik, bunun sebebini ben anasayfanın otoriter olmadığına bağlamıştım sizce bu konuda doğru bir kanıya var mış mıyım?

Sorularım ise şöyle.

1. Yeni açılan internet sitesinin anasayfasını ilk sayfaya getirmek için çalışma yaparken içeriklerimizde önde olması için ne yapmak gerekir? Sosyal medya ve diğer tanıtımlarda başlangıç olarak backlink ağı oluşturmamız bunun için yeterli olur mu?

2. İçeriklerin önde çıkmaması için içerik eklerken anasayfaya link verip Anasayfayı güçlendirmek en mantıklısı mı olur.

3. Yeni açılan bir internet sitesine hemen özgün forum tanıtımları ve profil backlinkler yada yorum backlinkler gibi bağlantılar almak için ne kadar beklemek gerekir yada ne kadar aralıklar ile bu işlemleri yapmamız gerekir?

 • 1
 • 1
 • Anasayfanın Otoritesi Nasıl Arttılır? için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   18 Ekim 2015, 20:27

   1

   Yaptığınız SEO çalışmaları neticesinde çalışma yaptığınız sayfa değil de alt sayfa Google aramalarında görünüyorsa bunun sebebi sizin de söylediğiniz gibi alt sayfanın bu arama sonucuna diğer sayfalara nazaran daha uyumlu olmasından kaynaklanmaktadır. Anasayfanın bu kelimeyle olan uyumu fazla olmadığı için Google arama sonuçlarına alt sayfayı daha uyumlu bularak bunu yansıtmaktadır. Sorularınıza geçecek olursam,

   1 - Herhangi bir web sitesinin anasayfasını bir anahtar kelimede Google aramalarında çıkartmak için bu sayfanın anahtar kelime ile tamamen optimize edilmiş olması gerekmektedir. Örnek olarak title - description - H1 bölümlerinde anahtar kelime mutlaka kullanılmalı, sayfa içerisindeki anahtar kelime yoğunluk oranı ise %2 civarında olmalıdır. Sosyal medya çalışmaları da başlangıç olarak oldukça idealdir.

   2 - İçeriklerin öne çıkarılması için Anasayfa üzerinde içeriklerin belli bir bölümünü sürekli değişken olacak şekilde göstermek ( örnek olarak son eklenen 5- 10 ürün gibi ) hem anasayfayı Google gözünde daha güncel tutacaki hem de içerikler direkt kullanıcıların gözüne çarpacağı için içerik odaklı bir çalışma yapmış olacaksınız.

   3 - Backlink çalışmalarında forum tanıtımları ( sadece kaliteli olanları kullanmanızı tavsiye ederim. ) özgün olmak şartı ile kullanılabilir. Fakat çöpe dönmüş forumlardan backlink almamaya çalışmalısınız. Bunun dışında profil backlink yada yorum backlinkleri çalışma şekli olarak önermemekteyiz. Bu tür backlinkler bu linkleri veren siteler göz önünde bulundurulduğunda spama yönelik olduğu için size faydadan çok zarar sağlayacaktır.

  Cevapla

  Anasayfanın Otoritesi Nasıl Arttılır? Sorusunu Cevapla