Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 sene önce  |  882 Görüntülenme

Hep merak ettiğim bir şey var. Google exact anahtar kelime yapısını mı istiyor? Yani bazen anahtar kelimeler o kadar absürd oluyor ki, bloglarımızda kullanırken zorlanıyoruz. Örneğin "Blogger WordPress Taşıma" anahtar kelimesini ben "Blogger'dan WordPress'e Nasıl Site Taşınır" adıyla yazmak istiyorum başlığıma. Bu duruma bir açıklık getirebilir misiniz?

 • 1
 • 1
 • Anahtar Kelimeleri Tam Yazmak Gerekli Mi? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   23 Haziran 2021, 09:51

   1

   Merhaba,

   Google, eşdeğer anlamdaki kelimeleri ya da yerleşim yerleri farklı olan kelimeleri kendi içinde birleştirebilecek bir yapıya sahiptir. Bu nedenle içinde anahtar kelimelerinizi barındıran bir başlığı, hangi düzende yazdığınızın çok bir önemi bulunmamaktadır. Ancak anahtar kelimelerinizi eksiksiz şekilde kullandığınızdan emin olmanız önerilir.

   Elif Nur Kasapoğlu
   Elif Nur Kasapoğlu

   24 Mart 2020, 11:22

   1

   Vermiş olduğunuz örnek üzerinden açıklama yapmak isterim.

   Google anahtar kelimeler özelinde eşleme yapmaktadır, başlığınızda “Blogger’dan WordPress’e Nasıl Site Taşınır” cümlesine yer verebilirsiniz, içerikte ise Blogger, WordPress ve taşıma kelimelerine birlikte veya yaklaşık olarak yer vermelisiniz.

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   24 Mart 2020, 11:03

   1

   Arama niyetine göre yazı başlığını düzenleyebilirsiniz. Örneğin arama sonuçlarında "Blogger'dan WordPress'e 5 Adımda Sitenizi Taşıyın" gibi bir başlık 5 adımdan oluşan bir içeriğin çekiciliği sebebiyle tıklama oranını arttıracağı için bu tarz başlıklar belirleyebilirsiniz. Yani birebir aynısını yazmanız şart değil. Burada odaklanılması gereken alan tıklama oranını arttırabilmek için title ya da yazı başlığının en uygun olanı seçilmelidir.

  Cevapla

  Anahtar Kelimeleri Tam Yazmak Gerekli Mi? Sorusunu Cevapla