Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

7 sene önce  |  1613 Görüntülenme

Ben bu siteye ornekdomain.com/soru-coz klasörü oluşturup bu yeni klasöre yeni bir WordPress ve tema yükleyip bir tür subdomain oluşturmak istiyorum. Oluşturacağım bu klasör sayesinde sitem index'leme alır mı? Ana sitemin hit ini etkiler mi? Sitenizdeki diğer sorulara göz attım. Subdomainler ayrı bir site olarak algılanıyormuş. Sorumu özetlersem ana siteye bağlı bir klasör oluşturarak kurulacak alanlar domainimin genel hit ini (indexlenme sayısını) etkiler mi? İlginiz ve cevabınız için şimdiden teşekkür eder, kolaylıklar dilerim.

 • 1
 • 1
 • Alt Klasör - SubDomain SEO Çalışması için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   14 Eylül 2015, 11:02

   1

   Subdomainler ve alt klasörler birbirinden farklı olarak Google botları tarafından algılanmaktadırlar. Subdomainler yeni bir web sitesi gibi algılanırken alt klasör şeklinde oluşturulan web sayfaları ( genellikle çok dilli sitelerde diğer dil seçenekleri için kullanılmaktadır. ) ana domaini destekleyici nitelikte olmaktadır. Çünkü alt klasöre yapılan SEO çalışmaları ana domaini de destekleyici niteliktedir.

   Öncelikle soru sayfanız için subdomain mi yoksa alt klasör olarak mı çalışma yapmanız gerektiğine karar vermelisiniz. Alt klasör şeklinde bir yapı oluşturursanız buraya yaptığınız çalışmalar ve sayfa sayısının artışı ile birlikte indeks sayınız da doğal olarak artış gösterecektir. Fakat subdomain şekinde bir yapı oluşturursanız subdomain'in indeks sayısı artış gösterir. Subdomain için yapıldığı taktirde buraya gelen indeksler, hitler, backlinkler ana domaininizi etkilemez. Alt klasör olarak kurulum yaparsanız bu sayfa için alacağınız backlinkler, ziyaretçi hitleri doğal olarak ana domaini de etkileyecektir.

  Cevapla

  Alt Klasör - SubDomain SEO Çalışması Sorusunu Cevapla