Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

7 sene önce  |  1039 Görüntülenme

Sitemin anahtar kelimesinde 1. sıradayım ama alt kategorde mesela oyun kelimesi çocuk oyunları bu gibi alt kategorilerde nası üst sıralara çıkabilirim?

 • 1
 • 1
 • Alt Kategorilerde Yükselme için Yanıtlar

   Ahmet Yılmaz
   Ahmet Yılmaz

   12 Mayıs 2021, 10:47

   1

   Merhabalar, Google üst sıralarda çıkmak istediğiniz kelimelerle ilgili bir SEO planı oluşturmalı ve buna göre hareket etmelisiniz. Öncelikle hedeflediğiniz kelimeye doğrudan hitap eden bir sayfanız olup olmadığını kontrol etmeli eğer yoksa hedef kelimenize uygun bir sayfa açıp açtığınız sayfayı özgün içeriklerle desteklemelisiniz. Bunun yanında iç linkleme ve genel olarak site mimarinizi doğru kurgulamalı ve kullanıcılara faydalı içeriklere sahip olmalısınız.

   Bengül Toker
   Bengül Toker

   4 Ağustos 2015, 14:56

   1

   Merhabalar Ali Bey,

   Alt kategorilerde sıralamalarda yükselmek için de bir SEO çalışma planı oluşturmalısınız. Örneğin çocuk oyunları kelimesinde yükselmek istiyorsanız ornekdomain.com/cocuk-oyunlari şeklinde bir sayfa açıp, özgün içerikler girmelisiniz. Aynı zamanda bu sayfaya gelen ziyaretçileri hemen çıkmaması için olabildiğince ilgi çekici olarak düzenlemelisiniz. Bu sayfayı resim, video gibi görsellerle de destekleyebilirsiniz. Sayfa yapısını SEO'ya uyumlu hale getirdikten sonra site dışı SEO çalışmalarına başlayabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızda bu sayfayı ve sayfayla ilgili dikkat çekici içerikleri hashtag kullanarak paylaşabilirsiniz. Kaliteli forum, blog, sözlük gibi portallarda da sayfanızın tanıtımını yaparak hem SEO çalışması yapabilirsiniz hem de ziyaretçi çekebilirsiniz.

  Cevapla

  Alt Kategorilerde Yükselme Sorusunu Cevapla