Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 sene önce  |  661 Görüntülenme

alan adımda (-) seperatör kullanıyorum bu durum web sitem için bir sorun yaratır mı? Spam, manuel işlem gibi hatalarla karşılaşır mıyım?

 • 1
 • 1
 • Alan Adında (-) Seperatör Kullanmak Sorun Yaratır Mı? için Yanıtlar

   Seo Hocası
   Seo Hocası

   31 Mart 2020, 18:59

   1

   Siteniz içinde yer alan seperatör kullanımı alan adınızda ceza almanızı gerektirecek bir durum değildir. Ancak URL yapısında dikkat etmeniz gereken hususlar bulunuyor.

   URL yapısında parametre kullanımından kaçınılmalıdır. Hatalı/karışık URL’ler gibi parametre kullanımı da SEO açısından sakıncalıdır. URL’ler basit bir şekilde oluşturulursa, bu durum arama motoru sonuçlarına olumlu katkı sağlayacaktır.
   Kelimeleri ayırmak için tire (-) kullanılmalıdır. URL'lerde alt çizgi, boşluk veya herhangi bir özel karakter kullanılmamalıdır.
   Büyük harf yerine küçük harf kullanılmalıdır. Bazı durumlarda, büyük harfler kopya sayfa sorunu oluşturabilir. Örneğin, seohocasi.com/Blog ve seohocasi.com/blog iki farklı URL olarak görülebilir; ve bu kopya sayfa olmasına neden olabilir.
   Mümkünse, URL parametrelerinin kullanımından kaçının; çünkü bunlar, izleme ve çoğaltma içeriği ile ilgili sorunlar oluşturabilir. Parametrelerin kullanılması gerekiyorsa (örneğin, UTM kodları) bunları dikkatli kullanın.

  Cevapla

  Alan Adında (-) Seperatör Kullanmak Sorun Yaratır Mı? Sorusunu Cevapla