Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 sene önce  |  525 Görüntülenme

aynı kategoride iki farklı web sitemi ana bir site altında barındırıyorum. İkisi de SEO çalışmalarında iyi noktalara gelmiş olsun. Bunların ikisi aynı kategoride olduğu için SEO konusunda sorun yaratır mı?

 • 1
 • 1
 • Addon Domain İle Benzer Siteler Oluşturmak için Yanıtlar

   İsmail Sağdıç
   İsmail Sağdıç

   27 Mayıs 2021, 15:50

   1

   Merhabalar,

   Her bir web sitesi kendine özgü bir teknolojik varlık olarak tanımlayabiliriz. Bu nedenle aynı kategoriye ait web sitelerinin aynı sunucuda bulunması sorun teşkil etmemektedir.

   Önemli bir not: İçeriklerin farklılığı burda dikkat etmeniz gereken en büyük husustur. Google arama motoru aynı içeriği iki farklı sitede tespit ettiğinde farklı şekilde yaptırımlar uyguladığını belirtmek isterim. Bu nedenden dolayı içeriklerinizi özgün tutmanız akabinde sizlere yarar sağlayacaktır.

   Seo Hocası
   Seo Hocası

   2 Nisan 2020, 15:56

   1

   Sitenizde yer alan kategorilerin başlıklarının aynı olması bir sorun yaratmayacaktır. Çünkü sitelerinizin URL yapısı farklı ve ayrı bir site olarak nitelendirilmektedir. Ancak her iki sitede her aynı içeriğe yer vermeniz durumunda kopya içerik durumu ile karşı karşıya kalacaksınız. Bu yüzden sitelerinizde ki içerik, site tasarımı ve yapısının farklı olması gerekmektedir.

  Cevapla

  Addon Domain İle Benzer Siteler Oluşturmak Sorusunu Cevapla