SEO Hocası'na Sor

Yinelenen İçerik Sebepleri

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Alakalı İçerik Kontrolü 2 sene önce 1038 Görüntülenme

Merhabalar bir tane blogger’den açılmış şarkı sözleri blogum var. En çok okunan şarkı sözlerini sidebar’da gösteriyorum. gösterilme olarak başlık, açıklama ve küçük resim olarak bulunuyor. En çok okunan şarkı sözü bütün sayfalarda gösterildiği zaman bu durum yinelenen içeriğe neden olur mu? Google’da sitemdeki herhangi bir konuyu arama yaptığım zaman sidebarda’ki yazılarında indexlendiğini görüyorum. Bu şekilde binlerce makale yazdığım zaman dolayısıyla bunlarda indexlenecek. Bu durumun SEO açısından zararı var mıdır? Yinelenen içeriğe sebep olur mu?

Yinelenen İçerik Sebepleri için Yanıtlar

 • Elif Nur Kasapoğlu
  Elif Nur Kasapoğlu 24 Mart 2020, 18:10

  Merhabalar,

  Bu sorunuzu sorular sorarak sırayla yanıtlamak isterim.
  Sidebar alanında en çok okunan şarkı sözünün tamamına mı yer veriyorsunuz? Cevabınız evet ise şu şeklinde bir strateji izleyebilirsiniz, en çok okunan şarkı sözünün başlığı, küçük resmi ve şarkı sözünün ilk iki satırına yer vererek altına buton ekleyebilir ve tıklayarak şarkı sözünün yer aldığı sayfaya yönlendirebilirsiniz, böylelikle yinelenen içerik sorununu aşabilirsiniz.

  Bir diğer sorunuz sidebar alanında yer alan bölümlerin indexlendiğine dair, bu durumda tasarımsal oluşturulmuş tüm bölümler index e açık olduğunu söyleyebilmek mümkün, bu sorun için somut örnekleri bizimle paylaşabilirsiniz.

Cevapla

Yinelenen İçerik Sebepleri Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla