SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası'na Sor

Yeni site İçin Adwords Çalışması Sakıncalı Olur mu?

0
Gamze Yaşar
Gamze Yaşar
Link İnşaası 4 sene önce 506 Görüntülenme

Merhaba; yeni bir web sitesi kurduk. SEO çalışmaları haliyle şuan yapılamıyor. Güncellemelerle sitenin hızlı indeks almasını bekliyoruz. Bu süreçte sitemiz için adwords kampanyası başlatsak bir sakıncası olur mu? Site henüz 1 haftalık.

Yeni site İçin Adwords Çalışması Sakıncalı Olur mu? için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  0
  Erhan Kolci 31 Ağustos 2015, 14:18

  Merhabalar Gamze Hanım;

  Yeni açılan bir site için hızlı bir şekilde SEO çalışmalarına başlamak ve yoğun backlink alımları yapılması siteye zarar verebilir. SEO zaman gerektiren bir çalışma olduğu için ilk etapta marka bilinirliği açısından adwords çalışmaları yapmanızda bir sakınca olmayacaktır. Ancak önerdiğimiz yapı adwords çalışmaları ile birlikte SEO çalışmaları yapılmasıdır. SEO çalışmaları zaman gerektiren ancak belirlenen zaman zarfında sıralamada kalıcı olan bir çalışma türü olduğu için sıralamada iyi konumlarda olduğunuzda adwords çalışmalarına son verdiğinizde dahi marka bilinirliği oluşacağı için bu stratejiyi uygulayabilirsiniz.

  Önce adwords çalışmalarıyla marka algısı yaratmak ve bu süreç ile birlikte SEO çalışmalarını yürütmek marka algısı oluşurken, aynı zamanda SEO çalışmaları etkilerini gösterdiğinde eğer bir ürün satışı yapıyorsanız ziyaretçi arama sonuçlarında organik sonuçlarda yer alan siteleri tercih edeceği için adwords çalışmalarınızı kesseniz dahi sizin sitenizi tercih edecektir. Uzun vadede bu strateji sizin için uygun olacaktır.

Cevapla

Yeni site İçin Adwords Çalışması Sakıncalı Olur mu? Sorusunu Cevapla

Yeni site İçin Adwords Çalışması Sakıncalı Olur mu? ile Benzer SEO Yazıları