SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Yeni Site Açtım

0
Fazlı Sarsici
Fazlı Sarsici
Google XML Sitemaps Eklentisi 9 sene önce 964 Görüntülenme

Hocam merhabalar,

Öncelikle böyle bir sistem kurduğunuz için ayrıca teşekkür ederim. Sorum şu şekilde olacaktı. Daha doğrusu 2 sorum olacak.

1- Yeni site açtım. WordPress blog.. Bu siteme ne oranda backlink kasmalıyım?

2- WordPress bazı eklentilerde -örneğin google-sitemap-generator eklentisi- bazı işlevleri otomatik olarak yapıyor. Açmak gerekirse örnekten hareket edeyim oluşturulan sitemapları otomatik olarak dizine atması gerekirken bu işlevi yapmıyor. bir başka örnek, permalinklerde de aynı durum başıma geldi. .htaccess dosyasına otomatik eklemesi gereken kodları eklemedi manuel olarak ekledim. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

Teşekkürler..

Yeni Site Açtım için Yanıtlar

 • danci
  0
  Danci 7 Mayıs 2011, 08:56

  selam arkadaşım benimde bir ara başima böyle bir şey gelmişti senin kullandigin hosting paketi buyuk itamalle windows pakettir onlarda izin veremiyorsun benimde aynısı oldu linux paketi aldim sorunlar kalmadı httcas istedigin kadar izin ver permalinki deyiştiremezsin windows pakette.

 • Weblog
  0
  Weblog 14 Ağustos 2010, 14:22

  @admin’inde dediği gibi manuel olarak oluşturun sitemapınızı ve 777 değerini verin.Eğer yine aynı hatayı alırsanız hosting sağlayıcınıza danışın,bazen güvenlik gereği böyle kısıtlamalar getirebiliyorlar.

 • admin
  0
  Admin 16 Temmuz 2010, 18:36

  o zaman manuel olarak sitem.xml ve sitemap.xml.gz dsoayalarını oluşturup onların yazma iznini 777 yapın. eklenti içinden yeniden site haritası oluştur deyin.

 • MeneLaoS
  0
  Menelaos 16 Temmuz 2010, 17:49

  hocam eklentiyi sildim .htaccess dosyasına 777 verdim tekrar kurup etkinleştirdim ama aynı hatayı aldım..

  There was a problem writing your sitemap file. Make sure the file exists and is writable. diye gidiyor hata metni..

 • admin
  0
  Admin 16 Temmuz 2010, 17:07

  Evet htaccesin 777 iznine sahip olması bir güvenlik açığı oluşturabilir. Yalnız permalinkler oluşturulduktan ve sitemap oluştrulduktan sonra izni eski haline getirirseniz htaccess görevini tamamlamış olur.
  Sitedeki klasör, dosya ve htaccess izinlerinin ne düzeylerde olması gerektiği ve bu konuşlların sağlanıp sağlanmadığını görmek için de WP Security Scan eklentisini kullanmanızı tavsiye ediyorum. Oldukça faydalı bir eklentidir bu anlamda da işinizi görecektir.

 • MeneLaoS
  0
  Menelaos 16 Temmuz 2010, 16:58

  hocam .htaccess dosyasına 777 verdiğim zaman güvenlik açısından bir sorun oluşturur mu..?

 • 0
  Admin 16 Temmuz 2010, 16:44

  1 – Her yeni site için en uygun link alımı, sitenin artan hiti doğrultusunda gerçekleşmelidir. Sitenin hiti 3 artıyorken backlinki 5 artıyorsa o site filtreye girer. Yani google der ki, bu site tanınmadan tanıtılmaya başlanmış, burada bir tezgah var der ve banlar. O yüzden sitenin hitleri ve alexa değerindeki değişmeye göre hitler arttırılmalıdır. 2 yaşını doldurmuş siteler için pek bir sınırlama yok aşırıya kaçılmadığı sürece.
  2 – Sorun htaccess dosyanızın yazılabilir olmamasıdır. yazma izni olarak 777 verirseniz, eklentiler otomatik htaccesi düzenleyebilir ve gerekli değişiklikleri yapabilirler.

Cevapla

Yeni Site Açtım Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla