SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Yeni açılan siteye bu kadar çok link gelir ama nasıl cezaya girmez ?

0
Emrah
Emrah
Diğer 4 sene önce 547 Görüntülenme

Merhabalar,

Yeni açılan sitelerde site dışı SEO çalışmaları önerilmemekte.. benim sorum örnek verecek olursak n11 açıldığı günden itibaren yoğun şekilde backlink aldı neden bu tür siteler ceza almıyor ? Günde belki 2 binin üzerinde backlink aldı ama ceza yok?

Hem SEO kelimelerini kategorilerini de incelediğimizde hemen hemen hepsinde 1. sırada yerini almış yani SEO çalışması da yapılmış aynı zamanda.

Benim tahminim trafikle doğru orantıda linkler geldiği için. Yani site hem bağlantılardan trafik alıyorsa hem doğrudan aranma oranı linklerle aynı orantıda artarsa google normal karşılıyor.

O zaman şunu söyleyelebilir miyiz? Yeni sitemize istediğimiz kadar tanıtım yapıp link alalım ama trafiği de link aldığımız süre boyunca yüksek tutalım buda aynı imajı verecektir. Reklamı yapılan popüler bir site açıldı !! (googlenin gözünde)

Peki siz nasıl değerlendiriyorsunuz bu olayı ?

Yeni açılan siteye bu kadar çok link gelir ama nasıl cezaya girmez ? için Yanıtlar

  • admin
    0
    Admin 24 Şubat 2015, 07:58

    Merhaba Emrah,

    SEO çalışmaları sadece backlink üzerinden ifade edilmesi çok yanlış bir kavramdır. N11 sektöre girdiği andan tv reklamları, radyo reklamları sosyal medya kampanyaları gibi ziyaretçileri doğrudan çekebilecek şekilde kampanyalar ve reklam fikirleri oluşturduğun dolayı sektöre hızlı bir şekilde giriş yaptı. Alınan backlinkler ise tamamen kaliteli sitelerden geldiği için siteye her hangi bir olumsuz etki sağlamamaktadır. Yeni açılan bir site sadece backlink üzerinden SEO çalışması yapar ise sizinde dediğiniz gibi filtreye girer ancak backlink çalışmalarını yürütürken kullanıcıların siteye doğrudan giriş yapmasını sağlayacak teknikler uygulayarak sitenizin ceza almamasını sağlayabilirsiniz. Alınan backlinkler örnek veriyorum radikal gibi bir haber sitesinden alındığından dolayı ve bu siteye günde binlerce kişinin ziyaret ettiği ve Google tarafından güvenilir site kabul edildiğinden dolayı muazzam şekilde link verilen siteyi en öne taşıyabilmektedir. Backlink çalışmalarında backlinklerin sayısı değil kalitesi önemlidir. N11 sektöre girdiği günden beri kaliteli backlink stratejisi oluşturarak bunu göstermiş durumdadır. Aynı zamanda eş zamanlı olarak sosyal medya paylaşımları ve marka aramaları üzerinden trafik artışı doğrudan trafik artışlarını sağlayarak bir marka bilinirliği oluşturduğundan dolayı sitenin doğal bir şekilde yükselmesi sağlanmıştır.

Yeni açılan siteye bu kadar çok link gelir ama nasıl cezaya girmez ? Sorusunu Cevapla