SEO Hocası'na Sor

Yeni Açılan Sitenin Forum Tanıtımı Ne Sıklıkla Yapılmalı?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Tanıtım Yazısı 6 sene önce 984 Görüntülenme

Hocam Merhaba, benim iki haftalık bir web sitem var ve şuana kadar 50’ye yakın özgün makale girdim. 5 tane yüksek pr li forum sitesinde tanıtım yazısı yayınladım acaba pr si yüksek forum veya bloglara tanıtım yazısı göndermeye devam etmeli miyim? Cevabınız hayır beklemelisin ise, hangi sıklıkla forum vs. tanıtımı yapmalıyım. Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Yeni Açılan Sitenin Forum Tanıtımı Ne Sıklıkla Yapılmalı? için Yanıtlar

  • admin
    Admin 20 Aralık 2014, 06:53

    Merhabalar Niyazi Bey;

    Forum tanıtım, tanıtım yazısı ve paravan blog gibi çalışmalar özgün içerikler kullanılarak yapılmalıdır. Bir kullandığınız makaleyi daha sonra kullanmamanız, aynı şekilde tanıtım yazısı aldığınız bir siteden aynı linklere tekrar tanıtım yazısı almamanız gerekmektedir. Forumları ise iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Forum sitelerinde ziyaretçi olarak dolaştığınızda eğer üye olmadan linkleri göremiyorsanız Google da bu linkleri göremeyecektir. Dolayısı ile forum tanıtım yaparken forum sitelerinin bu şekilde olmamasına dikkat etmeli ve forum sitelerinin bu şekilde başka kişilerin de link paylaşarak forumun çöp bir site olmadığına emin olmanız gerekmektedir.

    Aynı şekilde paravan blog çalışmalarınızda olabildiğince doğal bir şekilde çalışma yapmanız gerekmekte ve spam çalışmalardan kaçınmalısınız. Bu çalışmaların sıklığı ise çalışma sonrası yaptığınız gözlem ile belirlenmelidir. Eğer forum tanıtım çalışmasından sonra sitenizde bir dalgalanma yaşar ve sıralamada gerilerseniz, bu durum sitenizin forum tanıtım çalışmalarına pek fazla tepki vermediği anlamına gelmektedir. Çalışma sıklığı için rakiplerinizi de iyi analiz edip rakiplerinizin hangi çalışmaları yaptığını gözlemleyerek çalışmalarınıza bu şekilde karar vermeniz en sağlıklı yol olacaktır.

Cevapla

Yeni Açılan Sitenin Forum Tanıtımı Ne Sıklıkla Yapılmalı? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla