SEO Hocası'na Sor

Yeni Açılan Sitede Sıralamalar Ne Zaman Yükselir

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Google Sıralama Değişimleri 1 sene önce 1102 Görüntülenme

Merhaba, benim yeni açmış olduğum bir gezi sitem bulunuyor. Siteyi kuralı 1 ay kadar oldu. Siteme hiç trafik gelmiyor, henüz bir ziyaretçi akını olmayacağını biliyorum fakat günde 1 kişi bile girmiyor. Sıralamaların ne zaman iyi konuma gelir ?

Yeni Açılan Sitede Sıralamalar Ne Zaman Yükselir için Yanıtlar

 • SEO Hocası
  Seo Hocası 31 Mayıs 2019, 17:04

  Merhabalar,

  Soru sorarak gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz 🙂

  Öncelikle şunu bilmenizi isteriz ki gerek yeni açtığınız gerekse de aktif sitenize uyguladığınız SEO optimizasyon müdahalelerinin ne zaman etki edeceği birden fazla faktöre göre değişmekte ve bu süre kimse tarafından bilinmemektedir.

  Yayın hayatına yeni başlayan bir sitenin, hedeflenen trafiğe ve sıralamaya hızlı bir şekilde ulaşabilmesi için ilk olarak; teknik alt yapının, içerik stratejisinin, kategori yapısının çok iyi bir şekilde kurgulanması ve hazırlanması gerekmektedir. Sonrasında ise hedeflediğimiz sektör ve kelimeler özelinde detaylıca rakip analizi yaparak odak sayfalarınızı optimize etmelisiniz.

  Artık yayına hazırım dediğiniz gün ise kendinizi Google’a tanıtmanız gerekmekte. Öncelikle sitenizde yer alan bütün sayfalarınızı içeren bir sitemap dosyası ve sitenizi ziyaret edecek olan arama motoru, seo tool botları ve benzeri botlara sitenizde taranmasını istediğiniz/istemediğiniz alanları içeren robots.txt dosyası oluşturmalısınız. Oluşturacağınız sitemap.xml dosyanızın yolunu robots.txt dosyanıza eklemeyi sakın unutmayın. Google sitenizde ilk olarak robots.txt dosyanızı ziyaret edecektir.

  Sonrasında ise siteniz özelinde bir Search Console hesabı oluşturmalısınız ve sitemap dosyasını oluşturduğunuz SC hesabı üzerinden Google’a göndererek bu adresleri dizine eklemesini istemelisiniz. Eğer ki stratejileriniz yukarıda bahsettiğimiz şekilde olursa bu aşamadan sonra tek yapılması gereken Google Botlarının sitemizi ziyaret etmesini beklemek olacaktır.

  Google çoğu zaman yayın hayatına yeni başlayan siteleri ödüllendirmekte, yani beklenmedik bir şekilde indexine almakta ve sıralamalarda yer vermekte. Bu durumun sürekli olarak devam edebilmesi için Google’ın gözünde iyi bir itibar bırakmalısınız. İçeriklerinizi sürekli güncel tutmalı, düzenli aralıklarla teknik analizlerinizi tekrarlamalısınız.

Cevapla

Yeni Açılan Sitede Sıralamalar Ne Zaman Yükselir Sorusunu Cevapla

Yeni Açılan Sitede Sıralamalar Ne Zaman Yükselir ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla