SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Yeni Açacağım Sitede Sosyal Medya Yönetimi ve Backlink Alımı Nasıl Olmalıdır?

0
Petek
Petek
Sosyal Medya 4 sene önce 430 Görüntülenme

Yeni kadın sitesi açmayı düşünüyorum. Siteye her gün rekabeti düşük konulardan oluşan günde 4-5 makale gireceğim.

1- 7-8 ay sosyal medya hesapları açmayacağım. İlk günden açarsam, sitede konu az olacağı için sitede durma süresi kısa olur, bu nedenle 7-8 ay boyunca yazarkafe, milliyetblog vb hiç bir yere üye olmadan, face hesabı açmadan rekabeti düşük konularla yahut kadın çocuk bebek vs ilgili hiç açılmamış konular içerik gireceğim. Doğru strateji mi sizce?

2- Tanıtım yazılarını ise yine 5 ay sonra falan haftada 1 kez almayı düşünüyorum. Sizin öneriniz nedir?

Yeni Açacağım Sitede Sosyal Medya Yönetimi ve Backlink Alımı Nasıl Olmalıdır? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 30 Haziran 2015, 15:26

  Merhabalar Petek Hanım;

  Sitenize gireceğiniz rekabeti düşükse konuların Google aramalarında eğer sitenizin içeriği özgünse, aktifse ve genel site yapısı SEO ya uygunsa üst sıralarda yer alabilir. Ancak hedefiniz zirvede olmaksa bu kelimeler için SEO çalışmaları yapabilirsiniz. Ancak yeni açılmış bir site için hemen backlink alımları sorun yaratabilmektedir. Bu nedenle ilk zamanlarda site içi hataları gidermeniz, site içerisini aktif tutmanız gerekmektedir.

  Sitenizi keşfetmeye başlayan ziyaretçiler bu noktada sosyal medya hesaplarınızı takip etmek isteyebilir. Bu nedenle sosyal medya hesaplarınızı 7-8 ay gibi çok uzun bir süre sonra değil, ziyaretçiler sitenizde vakit geçirmeye başladıkça açabilirsiniz. Böylelikle sosyal medya hesaplarınızda belli bir beğeni sayısına ulaştığınızda sitenize gireceğiniz yeni yazılarınızın linklerini paylaşarak sitenizin daha fazla aktif ziyaret edilmesini sağlayabilirsiniz.

  Yazarkafe, Milliyet blog gibi değerli bloglarda içerik girmenizin olumlu bir katkısı olacaktır. Link verilebiliyorsa buralardan sitenize ziyaretçileri davet edebilirsiniz. Tanıtım yazısı alımından kastınız, eğer siteniz için tanıtım yazısı alımı yani backlink çalışmalarıysa bunu 5 ay gibi uzun bir süreye kalmadan sitenize güncel ve düzenli içerikler girmeye başladığınızda ki bu durum yaklaşık 1-1.5 ay gibi bir süre olabilir, bu süreden sonra çalışma yapabilirsiniz. Ancak tanıtım yazısından kastınız sitenize gelir elde etmek amaçlı başka sitelerin tanıtımını sağlamaksa bu noktada belirttiğiniz süre idealdir. Fazla tanıtım yazısı alımı yaparak sitenizi çöp bir site haline getirmemeniz, bu noktada dengeyi iyi sağlamanız gerekmektedir.

Yeni Açacağım Sitede Sosyal Medya Yönetimi ve Backlink Alımı Nasıl Olmalıdır? Sorusunu Cevapla

Yeni Açacağım Sitede Sosyal Medya Yönetimi ve Backlink Alımı Nasıl Olmalıdır? ile Benzer SEO Yazıları