SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

www’lu Erişim İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

0
Ramazan Çetinkaya
Ramazan Çetinkaya
Subdomain 4 sene önce 752 Görüntülenme

Yeni kuracağım sitede www yok. Bende www olarak açılmasını istiyorum. Fakat daha önce gözüme iki türlü yani; www’ lu www’ suz olarak sitelerinin Google tarafından indekslendiğini okudum. Sitenin iki türlü indeks almaması için ne yapmalıyım. www’ lu kayıt almasını istiyorum ( htaccess ile ilgili yazınızı okudum bunun haricinde birşey yapmak gerekiyor mu? )

www’lu Erişim İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 27 Haziran 2015, 13:07

  Merhabalar,

  Google gözünde www’lu ve www’suz olmak üzere web sitesi ikiye ayrılır. Aynı domain olsa bile bu her iki durum için Webmaster Tools üzerinde mülkü doğrulamanız gerekmektedir. Backlink araçlarından her iki türlü yapılan analiz sonucunda farklı sonuçlarla karşılaşabilmekteyiz. Web sitesine hem www’lu hemde www’suz erişim sağlandığı taktirde sayfalar duplicate sayfa durumuna düşebilir ve bu durum Google tarafından ceza almanıza sebep olabilmektedir.

  Ek olarak backlinkleriniz dağınık bir şekilde alınmışsa, yani hem www’lu hemde www’suz bir şekilde backlink alımı varsa bu durum sıralamanızı da etkileyecektir. Bu durumun önüne geçmek ve hem backlinklerin gücünü tek bir yerde toplamak hemde duplicate içerik sorunu oluşturmamak için 301 yönlendirmesini kullanmanız gerekmektedir. Htaccess üzerinden bu yönlendirmeyi yapabilirsiniz, bunun dışında herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. Webmaster tools üzerinden her iki durum için mülk doğrulaması oluşturmanız siteyi daha sağlıklı bir şekilde kontrol etmenizi sağlayacaktır.

  Bu yönlendirmeyi kullanmadan önce site:domain.com sorgusu ile Google tarafında hangi durum için indeksleriniz alınmış onu kontrol etmelisiniz. Eğer indeksleriniz www’suz olarak alınmışsa sitenizi bu şekilde kullanmanız daha sağlıklı olacaktır.

Cevapla

www’lu Erişim İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Sorusunu Cevapla

www’lu Erişim İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla