SEO Hocası'na Sor

WordPress SEO Eklentisi ve Etiketler Hakkında

0
Turan Birimoğlu
Turan Birimoğlu
Anahtar Kelime Yoğunluğu 4 sene önce 826 Görüntülenme

Merhabalar, SEO ile paylaşımlarıız için teşekkürler. WordPress bir sitem var. Sitemde platinum SEO eklentisi kullanıyorum. Yazı oluştururken SEO eklentisinin keywordunu kullanıyorum ayrıca wp etiket olarakta aynı anahtar kelimeleri kullanıyorum. Bu konuda doğrumu yapıyorum ya da ne yapmam uygun olur ?

WordPress SEO Eklentisi ve Etiketler Hakkında için Yanıtlar

 • Atalay Sidar
  0
  Atalay Sidar 28 Eylül 2015, 14:58

  Merhabalar,

  Yazıların içerisinde anahtar kelime yoğunluğunun toplam yazıya oranla %2 oranında olmasına dikkat etmelisiniz. Bu ideal orandır ve fazlası spama sebep olabilmektedir. Bununla birlikte anahtar kelimenizi mutlaka Title – Description – H1 etiketinde kullanmalısınız. Sayfa içerisinde anahtar kelime üzerinden kendi sayfasına link vermeniz site içi link kurgusunu destekleyici niteliktedir.

  Etiket olan aynı anahtar kelimeleri kullanmanız mevcut anahtar kelime üzerinde oluşabilecek otoriteyi bölebilir, bu sebepten ötürü aynı anahtar kelimede başka bir etiket kullanmamanızı tavsiye ederim. Bu sayfa üzerinde yapacağınız site dışı SEO çalışmaları ile birlikte mevcut anahtar kelime linkini daha da güçlendirebilirsiniz.

Cevapla

WordPress SEO Eklentisi ve Etiketler Hakkında Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla