SEO Hocası'na Sor

WordPress SEO Eklentileri

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Wordpress SEO 2 sene önce 683 Görüntülenme

Merhaba, benim bir wordpress sitem var fakat 2 tane SEO eklentisi aktif All in One ile Yoast SEO bunlardan birisini etkisiz hale getirsem ziyaretçi ve sıralamalarımı kaybeder miyim ?

WordPress SEO Eklentileri için Yanıtlar

 • Aydanur Tepe
  Aydanur Tepe 5 Mart 2020, 12:16

  Merhabalar,

  Öncelikle bize soru sorduğunuz için teşekkür ederiz. SEO eklentileri hakkında açıkçası kendi görüşümden bahsedecek olursam; All in One SEO eklentisi aslında hem SEO’ya yeni başlayanlar adına başlangıç seviyesinde hem de ileri düzey kullanıcılar için oldukça kapsamlı bir eklentidir. Ancak buna oranla da bir o kadar karışık bir arayüze sahiptir.

  Yoast SEO eklentisi, All in One SEO eklentisine oranla kullanıcı deneyimi açısından daha kullanılabilir bir arayüze sahiptir. Bu nedenle de çoğu kullanıcının kendisini seçme nedenlerinden biridir.

  Bunlara ek olarak; All in One SEO eklentisi, Yoast SEO eklentisi gibi anahtar kelime optimizasyonu için öneriler sunmamaktadır. Eğer ki sizin bir SEO eklentisinden beklentileriniz arasında anahtar kelime optimizasyonu yer alıyorsa Yoast SEO’yu tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Aksine anahtar kelime optimizasyonu için yeterli düzeyde olduğunuzu düşünüyorsanız All in One SEO eklentisini tercih edebilirsiniz.

  Yoast SEO’nun avantajlarının All in One SEO eklentisine göre daha farklı avantajlara sahip olduğunu düşünmekteyim, ancak tam tersi şekilde All in One SEO’nun da farklı alanlarda avantaj sağladığını unutmamak gerekir.

  Bu durumda aslında tamamıyla kendi bilgi düzeyinize göre eklenti seçimini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Onun haricinde kaldıracağınız eklenti yüzünden konumunuzda ciddi değişiklikler olmayacaktır.

  Dilerseniz blogumuz için hazırlamış olduğumuz All in One SEO rehberi içeriğini de inceleyebilirsiniz, eklenti hakkında oldukça fazla detay içermektedir.

Cevapla

WordPress SEO Eklentileri Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla