SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

WordPress Cache Eklentisi Alexa Değerlerini Etkiler Mi?

0
Tofiq
Tofiq
Alexa 5 sene önce 435 Görüntülenme

Selamlar,

Bu WordPressde eklenti var W3 Total Cache. Bu eklenti sitemin Alexa rank değerini etkileyebilirmi? Yani kötüye gidebilirmi?

WordPress Cache Eklentisi Alexa Değerlerini Etkiler Mi? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 27 Kasım 2014, 16:31

  Merhabalar,

  Öncelikle Cache ile ilgili ön bilgi verelim. W3 Total Cache eklentisi bir önbellek eklentisidir. Önbellek eklentisinde sitenin var olan tüm sayfaları tarayıcı halinde ve görsel halinde indekslenir. Sayfada yoğun olarak çalışan bir sayfa mevcutsa yada ziyaretçiler her sayfa değiştirdiğinde sorgular otomatik olarak yeniden çağrılıyor ise site doğal olarak yavaşlayacak, CPU oranları artacak ve site içi dolaşma hızı düşecektir.

  Cache eklentisinde de sistem o sayfaları önbellekleryerek sayfaların daha hızlı açılmasını sağlamaktır. Önbelleklenen sayfa daha hızlı açılacağından dolayı ziyaretçiler ve arama motorları site içerisinde daha rahat dolaşabileceklerdir.

  Sorunuza gelecek olursak cache eklentisi Alexa değerlerinin yükselmesine sebep olur. Bir ziyaretçi yada kişi siteyi ne kadar dolaşırsa, ne kadar çok yeni veri gönderirse o kadar çok sıralamalarda düşüş olur. Cache sistemi’de bu verileri minimuma düşürdüğü için değerlerde bir yükseliş olması gayet yüksektir ve etkiler.

WordPress Cache Eklentisi Alexa Değerlerini Etkiler Mi? Sorusunu Cevapla

WordPress Cache Eklentisi Alexa Değerlerini Etkiler Mi? ile Benzer SEO Yazıları