SEO Hocası'na Sor

Wix Sitemi Joomlaya Taşıyacağım Fakat Nasıl SEO Yapabilirim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Site Taşıma 5 sene önce 1036 Görüntülenme

Merhaba ben wix.com ile ilgili bir sorularda bulunmuştum tavsiyelerinizi göz önünde bulundurarak sunucu barındırma’dan kendime joomla alt tabanlı bir site kuracağım ve bu şablonu almayı düşünüyorum. Bu şablon hakkındaki görüşlerinizi ve inceleyip eksiklerini ve yararlarını bana belirtirseniz çok sevinirim.

Ofisinizden bir hanımefendi ile 3-4 kere görüştük bu konuları SEO çalışması yaptırmak için diğer sitemin uygun olmadığını söyledi . Bu şablon SEO uyumlu olurmu ? İngilizce olarak şuan site bunu Türkçeye çevirsem bir sıkıntı yaşar mıyım?

Diğer sorumda da belirttiğim gibi URL’de gibi saçma kelimeler ve harfler mevcut olacak mı ? c1s0k gibi ? siteadresi.com/iletisim gibi olmasını istiyorum sizde zaten en sağlıklısı bu demiştiniz .

Yani bu şablonu bana önerir misiniz? Bu tür joomla ücretli website şablonlarında herhangi bir sıkıntı yaşanır mı ? SEO dostu mudur ? Jomla şablonlarında logo değişimi mevcut mu ? Rahatça kendime göre düzenleyebilir miyim? Sanırım bu şablonun bazı desteklenen sistemleri varmış PHP 5.4 or higher MySQL 5.1 or higher The mod_rewrite Apache module Apache Server 2.x bunları destekliyormuş netro ile çalışmayı düşünüyorum . Bu tür şablonların içerisinden SEO çalışması yapabilir miyiz? Yani kısacası sorun yaşar mıyız ? zaten SEO’da sizden başkasını tercih etmeyeceğimiz kesin ofisten bir bayan arkadaşınızla görüşmüştüm yarın tekrar ararım.

Teşekkürler

Wix Sitemi Joomlaya Taşıyacağım Fakat Nasıl SEO Yapabilirim? için Yanıtlar

  • admin
    Admin 19 Mart 2015, 14:55

    Merhabalar,

    Sitenizi Joomla’ya taşımanız Wix’den daha iyi ve doğru bir karardır. URL yapıları’da daha düzgün olacağından dolayı SEO uyumu daha iyi olacaktır. Diğer türlü farklı sitelere SEO çalışması yapmak yapı itibariyle çok zor olduğundan dolayı da etkisi düşük olacaktır.

    Eğer içeriğine rahatça müdahale edebilecek bir sistem arıyorsanız sizlere tavsiyemiz Joomla değil WordPress olacaktır. Hem iç yapısıyla hem sürekli güncellenen alt yapısıyla SEO’ya daha iyi destek verecek olan WordPress sitenizin hızı ve gelişimi konusunda sürekli güncelleneceği için güvenli, kararlı URL yapısıyla da SEO’ya etkisi daha iyi olacaktır.

Cevapla

Wix Sitemi Joomlaya Taşıyacağım Fakat Nasıl SEO Yapabilirim? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla