SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Websitem DMOZ dan silindi ne yapmalıyım

0
Tayfun
Tayfun
Diğer SEO 6 sene önce 525 Görüntülenme

7 yılı aşkın süredir düzenli olarak yazdığım blogum, daha ilk yıllardan itibaren kayıtlı olduğu DMOZ dan geçtiğimiz aylar içinde silindi. DMOZ dan silinme sebebi ne olabilir? Tekrar kayıt oluşturdum ancak henüz eklenmedi.

Websitem DMOZ dan silindi ne yapmalıyım için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 18 Nisan 2014, 12:24

  Merhabalar Tayfun Bey.

  Sitenizde DMOZ kurallarına aykırı bir durum gözlenmiş ve devamında mail yoluyla iletişimsizlik yaşamış olabilirsiniz. DMOZ’un web sitenizi kayıt altına alınması ve dizine eklenmesi için gereken 15 adet kriter bulunmaktadır.

  Bu kriterler haricinde yada web siteniz ile ilgili otomatik sorgu ve kriterlerle ilgili olarak siteniz kapalı kalmışsa yada 301 yönlendirmesi ile yönlendirilmişse, otomatik yada manuel olarak kontroller dahilinde siteniz uygunsuz olarak görülmüşse bu konuyla ilgili olarak siteniz kaldırılmış olabilir.

  Konuyla ilgili olarak ilgili kategorideki DMOZ editörüne başvuruda bulunmanız ve sorunu öğrenmeniz en doğru yol olacaktır.

  SEO Hocası ekibi olarak Dmoz’u önemsememenizi öneririz. Bununla ilgili olarak Sorularla SEO kitabından alıntılayarak aşağıdaki konuyu okumanızı isterim.


  Google ilk yıllarında, pagerank değeri dikkate alınan ve sıralama açısından belirleyici bir değerdi. Çünkü sıralama algoritması çok basit bir yapıdaydı. Bu sebeple bu tarz değerlendirmeler Google için ve webmasterlar için yol gösterici nitelikteydi. Diğer bir örnek dmoz.org, Google o kadar basit bir yapıda çalışıyordu ki, Alexa puanı, dmoz.org kaydı birkaç edu link ile ilk sıralara oturmak son derece kolaydı. Çünkü kendi algoritması zayıf olduğu için bu gibi harici kriterlere (pagerank harici olmasa da bu listeye dahil edilebilir) oldukça bağlıydı. Ancak her geçen gün algoritmasını geliştirerek, daha kapsamlı hesaplamalar ve değerlemeler yaptıkça, pagerank, Alexa, dmoz.org gibi verileri dikkate almamaya başladı. Birkaç yıl önce dmoz.org üzerinde siteniz kayıt edildikten sonra çok kısa sürede yükselirken, şimdi birkaç sıra bile tetiklemiyor. Bunun tek sebebi Google’ın artık kendine güvenmesidir. Bu sebeple pagerank ilk çıktığı zamanki bilinirliği ile kullanıcılar tarafından sahiplenilse de, Google tarafından aynı değeri görmemektedir.


Cevapla

Websitem DMOZ dan silindi ne yapmalıyım Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla