SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Websitem Arama Sonuçlarında Çıkmıyor

0
Onur
Onur
Index Kontrolü 5 sene önce 442 Görüntülenme

Merhaba

Kolay gelsin öncelikle web siteme programlar yoluyla wiki, blog adresleri olsun sosyal imlemeler olsun tüm gerekli internetten okuduğum şeyleri yapıyorum fakat site ismimle bile arattığım zaman “com” uzantılı domain çıkması lazım fakat hiç kasılmayan ve ellenmeyen “net” uzantılı domain cıkıyor. Bu sorunun sebebi nedir?

Websitem Arama Sonuçlarında Çıkmıyor için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 16 Nisan 2014, 15:59

  Merhabalar Onur Bey.

  Soruda anlattığınız üzere 2 adet domain ve aynı konularda paylaşım yapan içeriklerden bahsediliyor. Bunlardan bir domaine programlarla wiki ve blog makaleleri gönderiyorsunuz. Buna rağmen çalışma yaptığınız site değilde çalışma yapmadığınız içeriğe sahip diğer adres çıkıyor.

  Bu tür sorunlarda aynı başlıklara, içeriklere ve makalelere bağlı olarak birbirinin aynı olan veya aynı IP adreslerinde farklı iki websitesi olsa dahi yapılan çalışmalarda eğer birbirine bağlı olarak hem içerik yönünden hemde yer sağlayıcı bazlı çakışmalar görülürse SEO çalışması yapılsa dahil bu sonucun tek bir sebebi olacaktır. Bu olaya elle yapılan web spam işlemi denmektedir.

  Bu işlemlerden kurtulmak ve istediğiniz sonuçta çalışma yapmak için makaleleri, sayfaları ve yazıları imleme yaparcasına ve özellikle program kullanarak bir çalışma yapılması Google gözünde doğal olarak görülmediğinden dolayı sitenizin arama sonuçlarında çıkmaması yada arka sayfalarda görünmesi muhtemeldir…

Websitem Arama Sonuçlarında Çıkmıyor Sorusunu Cevapla

Websitem Arama Sonuçlarında Çıkmıyor ile Benzer SEO Yazıları