SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası'na Sor

Webmaster Tools Yapılandırılmış Veri Hataları

0
Mesud
Mesud
Search Console 4 sene önce 629 Görüntülenme

Merhabalar,

Webmaster Tools yapılandırılmış veri hataları çok arttı , biraz araştırma yaptım PHP kodlarından kaynaklandığı yönünde bilgiler var, emin olamadım . Yapısal verisi bozuk olan linkleri tıklayıp “canlı verileri test et” butonuna tıklıyorum ve tüm linklerde “TAMAMI SORUNSUZ ” ibaresi geliyor. Şimdi soruyorum madem sorunsuzdu niye hatalar arttı? Bu durumu nasıl düzeltirim? Bu hatalar sıralamadan düşmeme neden olur mu? Son zamanlarda kelimelerimin hepsinden sıralamadan düştüm.

Webmaster Tools Yapılandırılmış Veri Hataları için Yanıtlar

 • admin
  -3
  Admin 6 Mart 2015, 01:06

  Merhabalar,

  Öncelikle yapılandırılmış veri hakkında bilgi verelim. Yapılandırılmış veriler arama sonuçlarında özel bir hizmet verdiğinizde daha ayrıntılı sonuçların çıkmasını sağlayan veri parçalarıdır. Bu veri parçaları restoranlarda, müzik ve film satışlarında ve bir çok alanda kullanılmaktadır.

  Yapılandırılmış verilerle ilgili hataların artması arama sonuçlarına sitenizi farklı bir site olarak tanıtmanızdan yada kodsal bağlantılarda hata yaptığınızdan dolayı artmakta olabilir. Bu yüzden sitenizdeki hataları tespit ettikten sonra hangi yapılandırılmış verinin hangi kodlardan dolayı hata verdiğini çözme amaçlı hareket edilmelidir.

  Diğer şekilde hata kontrolleri sitenizde uyuşmazlık sezildiğinde yada kodların yanlış kullanılması/test edilmesi kısmıyla kontrol edilmelidir.

Cevapla

Webmaster Tools Yapılandırılmış Veri Hataları Sorusunu Cevapla