SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası'na Sor

Webmaster Tools Mobil Uyarı

0
Cem Arslan
Cem Arslan
Search Console 4 sene önce 482 Görüntülenme

Merhabalar yeni gelecek güncelleme için mobil tema kurulumu yaptım fakat webmaster tools panelinde şöyle bir uyarı almaktayım, “Hiçbir mobil kullanım sorunu algılanmadı. Tüm site varyasyonlarını kontrol ettiğinizden emin olun.” bu sorun olmadığı anlamına mı gelmekte ? Yoksa sorun olduğu anlamına mı geliyor ? Kırmızı uyarı şeklinde mevcut, olağan bir durum ise sorun yok ama değilse ne yapmamız gerekir?

Webmaster Tools Mobil Uyarı için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 4 Nisan 2015, 19:16

  Merhabalar,

  Google Webmaster Tools içerisindeki mobil kullanılabilirlik kısmı, web sitenizi mobil görünüm açısından inceleyerek başta kritik hatalar olmak üzere düzeltmeniz gereken hataları göstermektedir. Bu hatalar düzeltilmediği taktirde yakında gelecek olan mobil güncellemesi ile sıralama kaybına uğramanız muhtemeldir.

  Eğer webmaster tools içerisinde ” Hiçbir mobil kullanım sorunu algılanmadı. Tüm site varyasyonlarını kontrol ettiğinizden emin olun. ” şeklinde bir ibare ile karşılaşıyorsanız herhangi bir kritik hata yada SEO açısından sıralama kaybınıza yol açacak bir mobil sorununuz yok demektir.

  Yine de web sitenizi bir kaç farklı mobil platform üzerinden inceleyerek gözünüze takılan hataları giderebilir ve kullanıcılarınıza maksimum düzeyde fayda sağlayabilirsiniz.

Cevapla

Webmaster Tools Mobil Uyarı Sorusunu Cevapla