SEO Hocası'na Sor

Vikipedi’den İçerik Kopyalamanın Zararı

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Kopya İçerik 5 sene önce 804 Görüntülenme

Merhabalar, bir şarkı sözü sitemiz var.
Olayısıyla sanatçı ve şarkı olmak üzere 2 adet sayfa şablonu var. Sanatçı sayfasında sanatçının şarkılarına link veriliyor ve sanatçı hakkında bilgi kısmında Vikipedi den 2 paragraflık kısa bir yazı kopyalanıyor.
Bunun ne gibi zararları olur? Sonuçta her sanatçı için özgün bir biyografi yazabilmek mümkün değil ve vikipediye başvurmak zorundayız. Zararları ve faydaları şeklinde bir cevap alabilirsek ne mutlu bize, iyi çalışmalar.

Vikipedi’den İçerik Kopyalamanın Zararı için Yanıtlar

  • admin
    Admin 22 Haziran 2015, 11:01

    Merhabalar Ali Bey;

    Siteniz Google’da yükselmesi açısından kopya içerik girmek pek uygun bir yöntem olmasa da bazı sektörler için halen geçerlidir. Sanatçılar’ın biyografisi içeren yazılar siz de kurgulayabilirsiniz, Wikipedia gibi büyük sitelere bakarak. Ancak aynısını kopyalayıp yapıştırırsanız Google’ın spamına da düşme ihtimaliniz artacaktır. Bu nedenle, Wikipedia’da olan yazıları okuyup özet çıkarabilirsiniz. Veyahut orada yazan cümlelere benzer kurgulayabilirsiniz.

    Ek olarak; Wikipedia gibi büyük sitelerden alınan içerikleri kendi sitenizde “kaynak belirtelerek” ekleyebilirsiniz. Bunun zararı olmaz, aksine yararı olur. Google robotları sizin sitenizi incelediği zaman eğer bu tür sitelere link verdiğini görürse, Sizin websitenizi daha fazla önemseyecektir.

Cevapla

Vikipedi’den İçerik Kopyalamanın Zararı Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla