SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Türkçe İçerikli Bir Sitede İngilizce İçerikli Kategori Açmak

0
Emre Akbay
Emre Akbay
Genel 4 sene önce 363 Görüntülenme

Türkçe içerikli bir sitemiz var. Sadece bir kategoride ve bu kategorinin alt başlıklarında İngilizce içerik girmenin ne gibi artıları ve eksileri vardır?

Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyiz? Tavsiyenizi rica ediyorum.

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Türkçe İçerikli Bir Sitede İngilizce İçerikli Kategori Açmak için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  0
  Erhan Kolci 29 Temmuz 2015, 07:50

  Merhabalar Emre Bey;

  Türkçe içerikli bir sitenin Türkiye lokasyonunda bulunması ve Türkçe içerikli bilgilerle kullanıcılara kaliteli içerikler sunması gerekir. Arama motorları sitenin içeriğine ve sitenin lokasyonuna bakarak bir takım değerlendirmelerde bulunabilmektedirler. Bu nedenle Türkçe içerikli ve Türkiye lokasyonlu bir sitede İngilizce içerikler barınmasının eksi bir etkisi olacaktır.

  Sitenizde farklı dillerde destek verecekseniz bunu farklı url yapılarıyla çözebilirsiniz. Örneğin var olan domain’inizde İngilizce içeriklere de yer verecekseniz en.siteisminiz.com yada siteisminiz.com/en şeklinde bir dizin içerisinde tamamen İngilizce olarak kullanıcılara destek sunabilirsiniz. Bu sayede hem arama motorları tarafından İngilizce içerik barındıran bir site olacak hemde ziyaretçiler Türkçe içeriği olan bir sitede kategoriye tıklandığında tümü İngilizceye dönüşen bir sitenin olumsuz algısına kapılmamış olacaktır.

Türkçe İçerikli Bir Sitede İngilizce İçerikli Kategori Açmak Sorusunu Cevapla

Türkçe İçerikli Bir Sitede İngilizce İçerikli Kategori Açmak ile Benzer SEO Yazıları

INSTAGRAM
add Takip Et