SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Title ve Description Değişimi ile Sıra Kaybedermiyim?

0
Engin Gökçe
Engin Gökçe
Title 5 sene önce 440 Görüntülenme

Merhaba, benim bir sitem var ve siteyi ilk açarken Title ve Description’ı Google’de birinci sırada bulunan rakip firmanın title ve description içeriğinden aldım. Sitem kelimesinde 2 sayfaya geldi şimdi Description ve Title’yi özgün yapmak istiyorum sizce siteme zararı olur mu? Bir gerileme yaşar mıyım? Bir arkadaşım 2 sene ilgilenmediği bir sitesinin Title Description’ını değiştirdi SEO kelimesinde 1 sayfa ilk 5 girdi sizce bu tesadüf mü?

Title ve Description Değişimi ile Sıra Kaybedermiyim? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 29 Mayıs 2014, 06:56

  Merhabalar.

  Böyle bir durum söz konusu dahi değildir. Vermiş olduğunuz linkteki backlink analizi aşağıda olduğu gibidir ve backlinklerin %70 üzeri söylemiş olduğunuz anahtar kelime, %9’luk bir kısmı ise bölgesel web tasarım anahtar kelimesi üzerine olmaktadır.

 • Engin Gökçr
  0
  Engin Gökçr 28 Mayıs 2014, 18:45

  Ama inanın hiç bir SEO çalışması yapmadı, yapmıyorda. Geçenlerde tasarım değiştirirken siteyi 48 saat kapadı. Site şuan anahtar kelimesinde 2 sayfada.

 • admin
  0
  Admin 28 Mayıs 2014, 18:05

  Merhabalar,

  Title ve description değişimi Google tarafından pek hoş karşılanmayan ve sıra düşüşüne sebep olabilecek niteliğe sahip bir değişikliktir. Değişiklik yapıldıktan sonra sitenizin sıralamalarında düşme yaşayabilirsiniz.

  İkinci bir husus olarak sadece title ve description değişimiyle rekabeti en yüksek kelimelerden biri olan SEO anahtar kelimesi için ilk sayfaya girmek imkansız bir durumdur. Muhakkak o anahtar kelimenin bir alt yapısı yada hızlı giriş için yapılmış black hat SEO tekniği kullanılmıştır.

Title ve Description Değişimi ile Sıra Kaybedermiyim? Sorusunu Cevapla