SEO Hocası'na Sor

Tekrarlanan Benzer İçerikli Yazılar

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Kopya İçerik Kontrolü 12 ay önce 358 Görüntülenme

Merhaba, finans üzerine yayın yapan bir blog sitem var. Günlük kripto paraları ve döviz kurlarının fiyatlarını yayınlıyorum. Örn. 3 Aralık 2019 XXX Kuru Fiyatları diye fakat bu içerik yazısı her gün aynı sadece kur fiyatını ve tarihi değiştiriyorum. Bunun gibi birbirinden farklı 5-6 yazı her gün yayınlanıyor fakat içerikte sadece tarihler ve kur fiyatları olarak yayınlanıyor. Bunun Google gözünde spam olarak görünme ihtimali varmı veya başka bir zararı. Sitem daha çok yeni. 1-2 aylık. Bu yazıların esas amacı da kur arşivini günlük olarak tutabilmek.

Tekrarlanan Benzer İçerikli Yazılar için Yanıtlar

 • Kaan Gülten
  Kaan Gülten 4 Aralık 2019, 13:36

  Merhaba bu konuda referans almamız gereken birkaç kriter bulunuyor;
  – Sitenin otoritesi
  – Sitenin özgün içerik yoğunluğu, sayısı, güncelliği
  – Yapılan aramada diğer sitelerin yayın formatı (en önemlisi)

  Bu kriterlerden yola çıkarak şunu söyleyebiliriz, rakiplerin aynı şekilde benzer ve sadece aranılan terime yönelik içeriklerle listelendiği Google sonucu bize de bu şekilde listeleme şansı verecektir. Çünkü Google kullanıcıların arama eğilimlerine uygun olarak websitelerinin sunduğu içeriklerin miktarını ve niteliğini değerlendirmektedir. Elma kalorisi diye arayan bir kişinin sadece 52 rakamını görerek siteden çıkması Google tarafında doğrulanmış bir kullanıcı deneyimidir. Dolayısıyla bu içerikle bile site yayın yapabilir, ancak bu içeriğin diğer benzer meyvelerle kıyaslanması, kalori hesabının nasıl yapıldığı, elmanın büyüklüğüne veya cinsine göre değişebilecek kalori miktarı konusundaki bilgilendirme sizin diğer rakiplerden sıyrılarak ilk sıralara gelmenizi sağlayacaktır.

  Dolayısıyla genel site içeriğiniz güncel ve çoğunlukta özgün ise, rakiplerin listelendiği formatta içeriklerle tarih formatlı döviz kuru aramasına yönelik içerik bulundurabilirsiniz, ancak bunu zenginleştirmenizi, özgünleştirmeniz ve ekstra fayda odaklı yenilikçi stratejiler belirlemeniz sizin rakiplerinize fark atmanızı sağlayacaktır.

Cevapla

Tekrarlanan Benzer İçerikli Yazılar Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla