SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Target Yerine Rel Etiketi Kullanılmalı mı ?

0
Sefer Demirci
Sefer Demirci
Target Blank 4 sene önce 547 Görüntülenme

Merhabalar,

Öneriniz üzerine sitemde bulunan ve ayrı sayfada açılmasını istediğim bütün harici linklerimin target etiketini kaldırarak rel=”external” etiketi ile değiştirdim. Ancak tarayıcılar bu etiketleri görmeyerek yine linklerimi aynı sayfada açıyorlar. Bu etiketlerin her ikisini de mi kullanmam gerekiyor yoksa?

Target Yerine Rel Etiketi Kullanılmalı mı ? için Yanıtlar

 • Atalay Sidar
  0
  Atalay Sidar 13 Temmuz 2015, 06:40

  Merhabalar,

  Target etiketi normal Html standartlarında olan bir etikettir. Fakat bu etiketin kullanımı için js kodu ile birlikte kullanılması gerekmektedir. Yani target tek başına tanımlandığında linkler yeni sekmede açılıyorken external etiketinin aktif olabilmesi için js kodlarını da sitenize dahil etmeniz gerekmektedir.

  Target ve External etiketlerinin SEO açısından önemine bakarsak önem derecesi oldukça azdır diyebiliriz. Eğer siteniz içerisinde rel=”nofollow” etiketi varsa external etiketi ile çakışacağı için target olarak bırakılmasında fayda vardır. Bu ikisini birlikte kullanmak için rel=”external,nofollow” bu şekilde eklemeniz gerekmektedir. Eğer external etiketini target yerine kullanmak istiyorsanız js dosyalarını da sitenize yükleyerek site içi SEO puanınızı arttırmak için Rel=”external” kullanmanızı tavsiye ederiz.

Cevapla

Target Yerine Rel Etiketi Kullanılmalı mı ? Sorusunu Cevapla

Target Yerine Rel Etiketi Kullanılmalı mı ? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla