SEO Hocası'na Sor

Tanıtım Yazısı Değerleri Nasıl Olmalı ?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Link İnşaası 5 sene önce 844 Görüntülenme

Sitemizin site içi SEOsuyla ilgili işlemleri yaptık. Şuan sektöre göre en iyilerden olduğu düşüncesindeyiz. Tanıtım yazısı almayı düşünüyoruz. Fakat bir stratejide izlememiz gerektiğini düşünüyorum. Plansız gidersem maliyet artabilir. Sektör zengin bir sektör olduğu için ilk sayfa rakiplerimizde ona göre reklam ve tanıtım yazısı satın alıyorlar. Benim ilk sayfa hedefim var. Değer açısından konuşacak olursak pagerank 5-7’li sitelerden mi başlamam lazım yoksa 2-5 mi. Eğer 5-7 arasında başlarsam daha sonraki tepkimeye göre ve maliyetlerinden dolayı bu siteleri orta halli sitelere düşürmem gerekecek. Ve ayrıca girilme sıklığınıda merak ediyorum. Günde bir adet mi olmalıdır ? 10 gün boyunca yüksek sitelere girme ile 30 gü boyunca orta sitelere girmek arasında ne fark vardır ? Hangisi doğrudur ?

Tanıtım Yazısı Değerleri Nasıl Olmalı ? için Yanıtlar

 • demirdöküm servis
  Demirdöküm Servis 11 Eylül 2015, 15:25

  hocam yazın için öncelikle çok ama çok teşekkürler, sitenin ilgiyle takip eden biriyim, tanıtım yazılarını yayınlayabileceğimiz site veya forumlarla ilgi bir makale yazsan çok güzel olurdu, şimdiden teşekkürler.

 • Atalay Sidar
  Atalay Sidar 11 Eylül 2015, 09:10

  Merhabalar,

  Sorunuzun cevabına geçmeden önce Pagerank güncellemesinin tamamen kaldırıldığını, Pagerank değeri 0 ile Pagerank değeri 9 olan bir site arasında herhangi bir fark olmadığını açıklamak isterim. Backlink türevi paket hizmeti veren şahıslar pagerank değeri yüksek diye oldukça ciddi miktarlarla bu siteler üzerinden backlink satışı gerçekleştiriyorlar. Fakat domain içeriği ve kalitesi eğer kötü ise bu almış olduğunuz backlinkin PR değeri 8 olsa bile çöp olma ihtimali vardır. Günümüzde Google sitelerin pr değerlerinden ziyade Trustrank değerlerine ve domain authority değerlerine göre bir web sitesini kaliteli veya kalitesiz olarak değerlendirmektedir.

  Şöyle düşünün, PR değeri 8 fakat Trustrank’ı 0.10 olan bir site mi daha kaliteli bir backlinkdir yoksa Trustrank’ı 3.7 fakat pagerank’ı 0 olan mı ? Cevabınız Trustrank değeri yüksek olan site daha değerlidir şeklinde olmalı. Bu değer web sitesinin tamamen içeriği ve güncelliği ile doğru orantıda arttığı için kullanıcıya verilen değer göz önünde bulundurulur. Kısacası site güncelliği, içerik kaliteli, mobil uyumluluk, trustrank değeri > Pagerank !

  Sorunuza dönersek, alacağınız backlink sitelerinin kaliteleri ne kadar fazla olursa kısa vadede o kadar çok başarı sağlayabilirsiniz. Yani kendinize bir alt limit belirleyip bu limitin altındaki sitelerden backlink almamaya çalışmalısınız. Örnek olarak Trustrank değeri minimum 1.5 veya 2 olan ve üzeri siteleri seçebilirsiniz. Bu tanıtım yazılarının alınma sıklığına değinecek olursak tamamen sektörün rekabet oranı ile doğru orantıda bir alım yapmalısınız. Bu noktada rakiplerinizin yaptığı SEO çalışmalarını ve backlink alma sıklığını kontrol ederek onların biraz fazla üzerine çıkarak alım yapabilirsiniz. Eğer domaininiz yeni yani bebek diye tabir ettiğimiz bir domainse birden bire alım yapmamalı, yavaştan başlayarak sayısı arttırmalısınız.

Cevapla

Tanıtım Yazısı Değerleri Nasıl Olmalı ? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla