SEO Hocası'na Sor

Tanıtım yazısı, backlink gibi konularda sorular

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Link İnşaası 6 sene önce 835 Görüntülenme

Hocam merhabalar, bir kaç tane sorum var, beni aydınlatırsanız çok mutlu olurum.

1- Tanıtım yazısının önemi anladım, ama ne yapacağım konusunda hiç bir fikrim yok. Gerçekten kaliteli bir tanıtım yazısı yayınlatabileceğim bir site arıyorum, bulamıyorum. Nasıl bulabilirim böyle bir siteyi? Neye dikkat etmem gerekir? Bu konuda önerileriniz olabilir mi? Bir “özel ders” kurumunun sitesi hakkındaki Google sıralaması çok önemli bu site için nerelere tanıtım yazısı yazdırabilirim?

2- Aynı siteyi açtıktan 1 hafta sonra 2 anahtar kelimede ilk 20’deydim, şu anda 40’lara kadar düştüm. Site henüz 4 haftalık ve 8-9 makale yazdım bile. Yanlış bir şeyler mi yapmışım? Site içi SEO analizlerinde çok iyi sonuçlar alıyorum, h1, h2, hepsini de sizin sayenizde çok iyi kurdum. Bütün yazılarım Google dizinde indekslendi. Ama her kontrolümde bir kaç sıra daha düşüyorum. Daha yeni olduğum için bu konularda bu düşüşün normal mi, garip mi olduğunu anlayamadım.

3- Backlink konusunda da anlamadığım bir nokta var, site tabiki özel ders ile ilgili olduğu için Türkçe içerikli, yabancı kaliteli sitelerden backlink almak mı, Türkçe ortalama altı sitelerden backlink almam mı daha mantıklı? Yabancı sitelerden aldığım backlinklerin yararı ya da zararı var mı? Örneğin fiverden pr6-7-8 .gov-.edu dahil backlink veren çok iyi oylanmış backlink satan insanlar var, anahtar kelimemde rekabette az, ne dersiniz fiverden 5$’a backlink alsam?

4- Bir de bunlardan ayrı olarak mesleğim ile ilgili bir kısa film sitesi açmayı düşünüyorum, yönetmen adayı bir öğrenciyim. Bu kısa film sitesi video sitesi olacağı için bunun SEO çalışması nasıl yapılır? İnternette bununla ilgili doyurucu bir kaynak önerebilir misiniz bana? Ya da nasıl yapacağımı anlatabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkürler, sevgi ve hürmetler…

Tanıtım yazısı, backlink gibi konularda sorular için Yanıtlar

 • admin
  Admin 25 Eylül 2014, 20:09

  Merhabalar,

  Sorularınıza sorduğunuz üzere maddeler halinde cevap verelim.

  1- Sitenizle ilgili en uygun tanıtım yazısını bu konuda ticaret işlemleri yapan WebMaster forumlarında (fuub.net) bulabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken kurallar ise sitenin kendi adında gelmesi ve sitenin genelinin tanıtım yazısı sitesi olmamasıdır.

  2- Burada sorunuz askıda kalmış. Siteyi açtıktan sonra aynı IP’ye aynı siteyi açmışsanız gerileme yaşamanız çok normal. Yeni bir site açtıktan sonra Google sitelere ilgi duyar ve ön sayfalarda sitenizi gösterir. Eğer ardından gerilere atıyorsa siteniz için eksik bir çok şey olabilir. Çizginizi bozmadan özgün içerik eklemeye devam edin ve backlink sorgulama araçlarından sitenizi kontrol edin.

  3- Tabikide Türkçe sitelerden tanıtım yazısı almalısınız. Yabancı sitelerden link almanızın zararı yoktur fakat aşırı kullanım SPAM sebebi olabilir. Fiver gibi sitelerdeki kişilere sitenizi emanet etmektense 10 TL’ye 2 adet siteden özgün içerik kullanarak tanıtım yazısı almanız yada 5 farklı makale yazıp paravan blog açıp bu paravan bloglarda makaleleri yayınlamanız çok daha iyidir.

  4- Film siteleri için fragman bazlı SEO düşünüyorsanız iyi bir araştırmacı, iyi bir yorumlayıcı ve film hakkında düşündüklerinizi rahatlıkla yazacağınız bir blog yada fragman sitesi olması yeterlidir. Sosyal medya çalışmalarına önem vererek çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz…

Cevapla

Tanıtım yazısı, backlink gibi konularda sorular Sorusunu Cevapla

Tanıtım yazısı, backlink gibi konularda sorular ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla