SEO Hocası'na Sor

Tanıtım Yazısı

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Tanıtım Yazısı 6 sene önce 823 Görüntülenme

Merhabalar,
Sitem için bir yerel haber sitesine tanıtım yazısı verdim, 2 gün sonra googlede sitemin ismini yazdığımda 2ci sırada o 1ci sırada ben çıkıyorum,bu siteye sürekli tanıtım yazısı vermelimiyim,yoksa bunun bana zararı olurmu ?

Tanıtım Yazısı için Yanıtlar

  • admin
    Admin 9 Aralık 2014, 07:19

    Merhabalar Savaş Bey,

    Tanıtım yazıları, bir ürün, hizmet ya da siteyi tanıtan ve içerisinden tanıttığı alana doğru linkler içeren bir SEO uygulaması olup son günlerde en popüler yöntemler arasında bulunmaktadır.
    Google prensip olarak bir bilgisayar programı olduğunun farkında olduğundan bir siteyi sıralamalarda yükseltmek için diğer sitelerden gelen linkleri yani referansları kullanmaktadır. Yani ne kadar çok farklı insan sizin sitenizi önermişse Google gözünde siteniz o kadar değer kazanmaktadır. Google populist yaklaşır ve popüler olanı üst sıralara taşır. Tanıtım yazılarında en etkili yöntem ise haber sitelerinden alınan tanıtımlar dır. Haber siteleri sürekli aktif ve prestijli siteler olduğundan dolayı sitenize olumlu etkiler katmaktadır. Ancak sürekli aynı haber sitelerinden tanıtım yazısı almak etkili olmayacaktır. Bunun yerine sürekli olarak farklı haber sitelerinden tanıtımlar gerçekleştirerek hem sizin sitenizi öneren farklı referans domainler artacağından dolayı çok daha etkili olacaktır. Tanıtım yazıları alırken sitelerin trustrank değeri, alexa değeri ve link çıkış sayılarına göre dikkat ederek almanızı öneririm.

Cevapla

Tanıtım Yazısı Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla