SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Tanıtım Yazıları Üzerine Backlink Alınmasını Daha Fazla Fayda Sağlarmı ?

0
Cemal Kükrer
Cemal Kükrer
Link İnşaası 3 sene önce 216 Görüntülenme

Merhaba öncelikle,

E-ticaret sitesi sahibiyim. Aldığımız haber sitelerindeki tanıtım yazılarına kendimiz sosyal imleme, web 2.0 profil ve/veya web 2.0 blog backlinkleri kasmamız o tanıtım yazısındaki linkleri güçlendirip ana sitemizin daha fazla yükselmesine neden olur mu ? Özellikle bu e-ticaret siteleri için uygun mudur ? Cevaplarsanız çok sevinirim..

İyi çalışmalar

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Tanıtım Yazıları Üzerine Backlink Alınmasını Daha Fazla Fayda Sağlarmı ? için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  0
  Erhan Kolci 27 Temmuz 2015, 15:00

  Merhabalar Cemal Bey;

  SEO çalışmalarında doğallık oldukça önemlidir. Günümüzde ise doğal çalışmalardan en etkili çalışma şekli makale içerisinden alınan backlink çalışmalarıdır. Özellikle sektörel sitelerden tanıtım yazıları alımı yapmak en doğal ve en etkili çalışma şeklidir. Makale içi ideal bir kelime dağılımı 200 kelimelik makale içerisinden 4 anahtar kelime olmalıdır. Bu kelimelerin 3 tanesine link vermelisiniz. Günümüzdeki algoritma yapıları gereğince 3 ten fazla link çıkışı yapmak doğal olarak algılanmayacağı için tanıtım yazılarında buna dikkat etmelisiniz.

  Tanıtım yazıları etkili çalışmalar olduğu için backlink çeşitliliği sağlamak adına sitenize özel farklı çalışmalar yürütebilirsiniz. İmlemeden ziyade sosyal medya, site içi blog, video siteleri, sözlükler gibi platformlarda sitenizi tanıtabilir ve site içi aktif blog tutarak ta sitenizin güncel ve aktif olmasını sağlayabilirsiniz. Tanıtım yazılarını farklı yerlerde paylaşmak yerine sitenizdeki sayfaları yada blogunuzda yazdığınız bir yazıyı doğrudan paylaşmanız daha fazla etki gösterecektir.

Tanıtım Yazıları Üzerine Backlink Alınmasını Daha Fazla Fayda Sağlarmı ? Sorusunu Cevapla

Tanıtım Yazıları Üzerine Backlink Alınmasını Daha Fazla Fayda Sağlarmı ? ile Benzer SEO Yazıları

INSTAGRAM
add Takip Et