SEO Hocası'na Sor

Tanıtım Yazıları En Fazla Kaç Sitede Kullanılır?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Tanıtım Yazısı 6 sene önce 773 Görüntülenme

Aynı tanıtım yazısını 100 farklı platform/foruma yazdığımız zaman olumlu/olumsuz ne gibi etkiler olur. Her yazıyı backlink olarak algılar mı Google, yoksa aynı içerik diye SPAM damgası mı yeriz?

Tanıtım Yazıları En Fazla Kaç Sitede Kullanılır? için Yanıtlar

 • En Ucuz Hizmet
  En Ucuz Hizmet 20 Ağustos 2014, 17:32

  Merhabalar,
  Bence de SPAM olarak algılanması olasılığını göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. Birileri bundan para kazanır ama siz site sahibi olarak büyük ihtimalle zarar görürsünüz.

  5-10 sitede makaleyi yayınlamak kabul görebilir. Makalelerde değişiklik yaparak yayınlamak daha uygun olacaktır.

  Tanıtım da amaç ziyaretçi çekmekse bunun bedeli ağır olmamalı. Hatta Makaleyi yayınlayacağınız siteleri bile özenle seçmelisiniz. Rastgele site tercihleri sizi SEO açısında avantaj sağlamaz.

  En ucuz Hizmet sağlayıcı olarak tavsiyemiz Makalelerinizin maksimum 5-10 sitede, özgün içerikli ve yayınlanan sitelerin içerikleriyle bağdaşmasıdır.

 • admin
  Admin 19 Ağustos 2014, 18:56

  Merhabalar,

  Aynı tanıtım yazısını farklı mecralarda paylaşımını yaparsanız belli bir sayıya kadar problem oluşmayacak, bir yerden sonra da sıkıntı yani SPAM yaratacak nitelikte olacaktır.

  Bir tanıtım yazısı 100 adet forumda yayınlanıyorsa, bu yayınlanan forumların tamamı farklı IP’de olsa dahi siteye yararından çok zararı olacaktır fakat bu sayıyı 30 gibi maksimum değerlerde sabitlersek bu rakam 100 sayısına göre daha doğru olacaktır.

  Diğer taraftan baktığımızda da aslında her forum için farklı makale kullanılması çok daha etik ve doğru olacaktır. Tüm içeriklerin size fayda sağlaması için en sağlıklı hareket miktar olarak az kullanılmasıdır.

  Blog tanıtım sitelerinde ise miktar çok daha az olmalıdır. Yani bir makale iyi taraftan bakıldığında 10 adet sitede paylaşılabilir fakat tüm makalelerin özgün olmasının verdiği etkiyi de ne yazık ki göstermeyecektir.

Cevapla

Tanıtım Yazıları En Fazla Kaç Sitede Kullanılır? Sorusunu Cevapla

Tanıtım Yazıları En Fazla Kaç Sitede Kullanılır? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla