SEO Hocası'na Sor

Tam Spam ve 301

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
301 5 sene önce 881 Görüntülenme

Hitli bir sektörde 2 sıradaki bir siteye tam spam anlamsız kelimeler nedeniyle ceza geldi ve site komple google dan yok oldu bende yeni yıllanmıs bir domaine siteyi taşıyıp ana kategorilerin başlıkları ve site başlığı hariç tüm içeriği temayı ve domaini değiştirip 301 attım sitem yaklaşık 2 hafta ilk sayfada kaldı yenı domainle fakat bugün 10 sayfaya geçti sizce eski olan 2 sıradaki domaine yeniden değerlendirme göndermelimiyim ? yoksa beklemelimiyim çünkü yeniden değerlendirme göndermeden bu duruma geldi

Tam Spam ve 301 için Yanıtlar

  • admin
    Admin 24 Haziran 2015, 12:00

    Merhaba Eser Bey,

    Site içi spam sebebiyle ceza geldiyse tüm indexleriniz silinene kadar veya yeni domaine yönlenene kadar cezanın etkisi yeni domain üzerinde de geçerli olacaktır. Ancak site dışı, zararlı veya spam backlinklerden dolayı bir ceza alınmış olsaydı, yönlendirme sonrası direkt cezanın etkisi kalkmış olacaktı. Aslında site içi spam sebebiyle filtreye giren sitelerin yönlendirilerek filtreden çıkarılmasına gerek yok. Çünkü yönlendirme sonrası tüm içerikler yeni domaine taşındıysa değişen birşey olmayacaktır veya tüm içerikler silinecek yeni domaine geçilmeye gerek yok varolan domain üzerinden de tüm içerikler silinerek filtreden çıkması sağlanabilir. Tabi tüm içerikler slinmeden spam veya kopya içerikleri kelimeleri temizlemek bunun için detaylı bir analiz gerçekleştirmek daha doğrudur.

    Size önerimiz, eski spam içerikli tüm indexlerin Google’dan silindiğine emin olun bu şekilde yeni veya eski domainde olmanız bir anlam ifade etmeyecektir. Silindiğine emin olduktan sonra hangi domainde yayında olsanız da yeniden değerlendirme isteği göndererek çözümü hızlandırabilirsiniz.

Cevapla

Tam Spam ve 301 Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla