SEO Hocası'na Sor

Siteyi Google’dan Tamamen Silmek ve Yeni Haliyle Sıfırdan Başlamak

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Yazılımsal SEO 5 sene önce 1063 Görüntülenme

benim blogger tabanlı bir sitem var. Başlarda farklı amaçlarla kurduğum bu siteyi değiştirmeye karar verdim. İlgi çekici konuları değilde, uzman olduğum ve tutacağını düşündüğüm bir konuda yazmaya karar verdim. Siteyi Google’dan tamamen silerek, yeni haliyle sıfırdan nasıl başlatabilirim. Zaten tema değişikliğinden dolayı sıkıntı yaşadım ve tamamen sıfırdan başlamak istiyorum. Sağlıklı bir şekilde bunu nasıl yapabilirim.

Siteyi Google’dan Tamamen Silmek ve Yeni Haliyle Sıfırdan Başlamak için Yanıtlar

  • Roman Adamita
    Roman Adamita 29 Eylül 2015, 06:42

    Merhabalar Selahattin Bey;

    Blogger platformalarında bildiğim kadarıyla kolay bir yolu var. Ayalar menüsünden Diğer’e tıklarsanız orada “Blogu sil” kısmı var. İçerisinden almak istediğiniz içerikler varsa silmeden önce alın veya direkt tam yedeği alın. Sildikten sonra biraz zaman bekleyin, 1-2 hafta gibi. Google tüm indexlerinizi kaldırması gerekiyor.

    Ardından daha iyi bir başlangıç yapmak istiyorsanız SEO açısından piyasada en iyi olan platformu WordPress’i kurmanızı öneriyorum. Dilediğiniz tüm SEO ayaları yapabileceğiniz ve oldukça kolay kullanılabilirlik bir yapısı var. Elbette ücretli ve ücretsiz olanlar arasında büyük farklar var. Dolayısıyla bir hosting ile domain alıp, kurmanızı ve böylece yeni bir başlangıç yapmanızı öneririm.

Cevapla

Siteyi Google’dan Tamamen Silmek ve Yeni Haliyle Sıfırdan Başlamak Sorusunu Cevapla

Siteyi Google’dan Tamamen Silmek ve Yeni Haliyle Sıfırdan Başlamak ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla