SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Sitemin şablonu yüzünden mi Dmoz kaydım onaylanmıyor?

0
Ercan Bilgili
Ercan Bilgili
Diğer SEO 5 sene önce 537 Görüntülenme

Merhaba, sitem wix den html5, ajax teknolojisi ile kuruldu. Ajax teknolojisini wix barındırma araçlarında kullanıyormuş. URL’de “siteadi.com/#!iletisimbilgi/c1s0k” ve “c1s0k” “#!” gibi harfler ve sayılar mevcut. Normali böyle olması gerekirken siteadi.com/iletisimbilgi neden o harfler ve sayılar var? Bu durumun SEO ya bir zararı olur mu? Dmoz’ a 22 kez başvuru yaptım ancak henüz kayıt edilmedi. Alt yapı yüzünden olabilir mi? Site şablonunu değiştirmemi önerir misiniz?

Sitemin şablonu yüzünden mi Dmoz kaydım onaylanmıyor? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 13 Mart 2015, 16:29

  Merhabalar Ercan Bey;

  Wix gibi hazır sitelerde bu tür sorunlar yaşanabilmektedir. Özellikle urllerde yer alan rakamlar ve karakterler sitenin genel yapısına etki etmektedir. SEO çalışması uygulansa dahi bu yapıda herhangi bir verim olmayacaktır. Bu durumda alt yapınızı değiştirmeniz gerekmektedir.Çünkü aynı şekilde Dmoz’a başvuru yapsanız bile sitenizin alt yapısı nedeniyle başvurunuz onaylanmayabilir. Dmoz hakkında da bilgi vermek isterim. Dmoz kaydı, eski tarihlerde Google kendi algoritmalarına güvenmediği durumlarda Dmoz’ a kayıtlı siteleri referans olarak almaktaydı. Ancak günümüzde algoritma yapılarına güvendiği için kendinden başka bir siteyi referans olarak almamaktadır. Bu durumda da Dmoz’a kayıt olmanın sektördeki prestijli sitelerin arasında yer almak dışında herhangi bir faydası olmayacaktır. Dmoz’a kayıt edilme kriterleri de mevcuttur. Bunlar;

  Sitenizde kopya içerik olmaması,
  Tasarımsal eksik ve hataların olmaması,
  Yapım aşamasında sayfaların olmaması gibi birçok kriter üzerinden değerlendirilmektedir..

  Başvuruların onay süreci ise editörlerin insiyatifine bağlı olup zaman olarak 1 ila 6 ay arası değişkenlik gösterebilmektedir. Onay sürecini hızlandırmak için ise ilgili kategorinin editörünü bulup sitenizi hangi kategoriye eklediyseniz bu konu hakkında mail bilgilendirmesi yapmanız olacaktır.

Cevapla

Sitemin şablonu yüzünden mi Dmoz kaydım onaylanmıyor? Sorusunu Cevapla

Sitemin şablonu yüzünden mi Dmoz kaydım onaylanmıyor? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla