SEO Hocası'na Sor

Sitemin Kopyasını Oluşturmam Aslına Zarar Verir mi?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Kopya İçerik 6 sene önce 650 Görüntülenme

Merhaba öncelikle daha önceki sorularımı yanıtladığınız yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.

Benim aaa.com diye 2 yıldır yayın hayatı devam eden bir sitem var fakat site çok büyük olduğu için localhost’ta tam çalışamıyorum resimler vs bir çok şey eksik oluyor. Bende bbb.com diye tk uzantılı bir domain adında sitemin kopyasını yaptım. Wordpres kullandığım için duplicator eklentisi işimi gördü fakat tamamen başka veri tabanından çalışıyor demo site. Yani başka bir veri tabanı açıp sitemi komple demo siteye aktardım. Benim sorum bu durum asıl aaa.com siteme zarar verir mi? Vermemesi gerek çünkü resmen iki ayrı site oldu sadece domain bazında düşündüğümüzde ama yinede bir size danışayım dedim.

Teşekkürler

Sitemin Kopyasını Oluşturmam Aslına Zarar Verir mi? için Yanıtlar

 • muadil toner
  Muadil Toner 5 Eylül 2014, 09:48

  verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim fikirleriniz yol gösterici iyi çalışmalar dilerim.

 • admin
  Admin 19 Temmuz 2014, 07:36

  Merhabalar,

  Düşünceleriniz bu şekilde yanlıştır. Aynı içeriklere sahip iki site Google tarafından görüldüğü zaman %100 olarak etkisi kopya içerikle oluşturulmuş site olacaktır.

  Bu tür durumlarda eğer siteyi farklı bir domain ve host alanına aktardıysanız burada yapmanız gereken şey düzenlemeleri ve toplamaları Robots.txt dosyasından ” Disallow: / ” ve header.php dosyasından “noindex, nofollow” olarak göstermelisiniz.

  Robots.txt ile tamamen Google ve diğer botların girişine engel olduğunuz sürece ilk siteniz bu durumdan zarar görmeyecektir.

Cevapla

Sitemin Kopyasını Oluşturmam Aslına Zarar Verir mi? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla