SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Sitemin Geç Açılmasının SEO’ya Etkisi Var Mıdır?

0
Tolga Karakılıç
Tolga Karakılıç
Sunucu Hızı 5 sene önce 502 Görüntülenme

Merhaba sitem çok geç açılıyor CPU kasma geç açılma sorununa bir çözüm bulur musunuz? Bayağı bir şey denedim eklentiler denedim ama sitem halen yavaş bunu çok hızlı bir şekle nasıl getiririz. Hızlı site SEO etkisi nedir ?

Sitemin Geç Açılmasının SEO’ya Etkisi Var Mıdır? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 26 Kasım 2014, 08:39

  Merhabalar;

  Google ve ziyaretçilerin bir sitede en büyük beklentisi sitenin açılış hızıdır. Google’ın hıza verdiği önem, webmaster araçlarındaki çeşitli kaynaklar ve arama sonuçlarında kendi hızını belirten göstergeleri kullanmasından anlaşılmaktadır. Bir site ne kadar hızlı olur ise, siteye gelen ziyaretçi sitede başka sayfaları dolaşmakta daha eğilimli olacaktır. Dolayısıyla site içerisinde ziyaretçinin geçirdiği süre artacaktır ve Google Analytics gibi analiz sitelerinin “Hemen Çıkma Oranları” düşüş gösterecektir.

  Sitenin hızlı açılıyor olması, Googlebot’un sitenizde daha hızlı dolaşmasını, daha fazla sayfa dolaşmasını ve sayfalarınızın daha hızlı indexlemesini sağlayacaktır.

  Sitenize daha fazla görsel, içerik vb girdiğinizde ileri ki zamanlarda dosya boyutu büyüyerek sitenizin daha yavaşlamasına sebep olacaktır. Bu gibi durumlarda ise, site hızının optimize edilmesi, sitede oluşan ağır yüklerin önüne geçilmesi için kullanılabilecek yöntemler tercih edilebilmektedir.

  Eğer bir sitede CPU artması var ise;

  Kodsal hatalar
  Fazlaca kullanılmış eklentiler
  Dışarıdan çağrılan dosyalar
  Dışarıdan sitedeki dosyayı çağıran (site URL’sindeki görseli kullanan farklı bir site)
  Büyük görseller
  Açık Feed kaynağı

  bu tür içerikleri kontrol etmeli, siteyi gereksiz eklentilerden arındırmalı, kodsal hatalar düzenlenmeli, daha küçük boyutlu görseller kullanılmalı, site dışı çağırılan görseller kendi sunucunuza alınmalı, sitenizden içerik/görsel kullanan siteler ise .htaccess ile engellenmelidir.

Cevapla

Sitemin Geç Açılmasının SEO’ya Etkisi Var Mıdır? Sorusunu Cevapla

Sitemin Geç Açılmasının SEO’ya Etkisi Var Mıdır? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla