SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Sitemin Alt Yapısını Değiştirdim Aramalarda Kayboldu

0
Yasin İlkaya
Yasin İlkaya
Yazılımsal SEO 4 sene önce 474 Görüntülenme

İyi Günler;

WordPress alt yapı kullanırken, alt yapı değiştirmeye karar verip joomla alt yapısına geçmeye karar verdim bir önceki altyapıdaki yazılarımı domain.com/t şekilde ayarladım 301 yönlendirmesi yaptım yeni sistemdeki yazılar arama sonuçlarında ilk 500 de bile çok zor çıkıyor. Google webmaster girdiğim zaman 875 Bulunamadı uyarısı var. Eski sistemde ayda 1 yazı girerken yeni siteye günlük 5 yazı girmeye başladım(aynı özeni göstererek) wordpress altyapı kullanırken yazıların hep 1. sayfada çıkıyordu

Sitemin Alt Yapısını Değiştirdim Aramalarda Kayboldu için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 16 Haziran 2015, 07:14

  Merhabalar,

  Alt yapı değişiklikleri yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Alt yapı değişikliği yaparken url yapısını bozmadan sadece kullanılan içerik yönetim sistemi değiştirilirse herhangi bir problem olmamaktadır. Bu durumda ilgili site yine eskiden olduğu gibi domain.com/sayfa-adi şeklinde açılmakta ve içeriği eskisi ile aynı olmaktadır. Bu durum Google gözünde herhangi bir problem oluşturmayacağı için sıralama gibi kayıplarda yaşanmamaktadır.

  Eğer url yapıları değişecekse veya değişmek zorundaysa birebir yönlendirme yapılmalıdır. Yani eski url domain.com/sayfa-adi olsun, yeni alt yapı üzerinde bununla ilgili olan birebir aynı sayfa domain.com/yeni-sayfa-adi ise eski url 301 yönlendirmesi ile yeni olana yönlendirilmelidir. Bu şekilde bütün url’ler tespit edilip tek tek 301 yönlendirmesi yapılmalıdır.

  Url yönlendirmeleri konusunda yaptığınız yanlışlık sebebiyle domaininiz eski gücünü yitirmiş durumdadır. Otoritesini tekrar kazandırmak için öncelikle Search Console üzerinden 404 hatası veren sayfalar tespit edilmeli, bu sayfalar kaldırılmalı ya da başka bir sayfaya yönlendirilmelidir. Bu hatalar giderildikten sonra sitenizin site içi SEO kriterlerine göre uygunluğunu kontrol edip eksikleriniz varsa onları tamamlayınız. Sizinde söylediğiniz gibi düzenli olarak yazı girmeye de devam ettiğiniz sürece web siteniz Google gözünde eski otoritesine kavuşacaktır.

Sitemin Alt Yapısını Değiştirdim Aramalarda Kayboldu Sorusunu Cevapla

Sitemin Alt Yapısını Değiştirdim Aramalarda Kayboldu ile Benzer SEO Yazıları