SEO Fiyat Hesaplama SEO ROI

SEO Sorunuzu Sorun Uzmanlarımız Yanıtlasın

Soru Sorun

Sitemin Alexa değerlerinde Sorun mu var?

Batuhan
Batuhan
Alexa 3 sene önce 56 Görüntülenme

Hocam alexa sitemin değerini bir gün düşürüyor bir gün yükseltiyor değerim şu an: 7,971,567 budur. Sitem 5,6 aylık. Alexa değeri neden yükselip düşüyor sürekli normalde sadece yükselmesi gerekmez mi ? 🙂

—–cevabım——
Hocam sitem de günde en az 8 paylaşım yapıyorum indirme sitesi zaten. Paylaşımlarımız da hep kendimize özgü. İçeriklerimiz felan bize ait. İndirme linkini kendimiz upload ediyoruz. Sosyal medyadan twitter ve facebook aktif durumda. Site içi ve site dışı SEO çalışmaları nasıl yapacağım?

SEO Hocası Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Sitemin Alexa değerlerinde Sorun mu var? için Yanıtlar

Sen De Yardımcı Ol!
  • admin
    Admin 2 Şubat 2015, 07:27

    Merhabalar Batuhan Bey;

    Alexa değerleri son 1-1.5 aydır belirli aralıklarla dalgalanma yaşamaktadır. Bu nedenle sitenizde ani düşüş yada yükselişler yaşanabilir. Yükselip düşmesinin genel sebebi dalgalanmadır.

    Site içi güncellik önemli bir husustur. Günde 8 paylaşım yapıyorsanız bunu günlük olarak düzenli bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Bu yazıların da özgün olması bir diğer önemli hususlardan bir tanesidir. Sosyal medya hesaplarınızı da güncel tutmanızı ve kullanıcılarla etkileşimde bulunmanız önerilir. Bunların dışında ise SEO çalışmalarını gerçekleştirirken rakiplerinizi iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Rakiplerinizin backlink aldığı siteleri, çalıştığı anahtar kelimeleri gibi verileri edindikten sonra benzer çalışmalar ve daha fazlasını gerçekleştirebilirsiniz. Ancak tüm bu site dışı çalışmalardan önce kusursuz bir site içi optimizasyon yapmanız gerekmektedir. SEO çalışmalarına mutlaka site içinden başlamanız gerekir. Sağlıksız bir site içi yapı ile site dışı çalışmaların etkisinin iyi olacağı söylenemez. Bu nedenle site içi SEO uygunluğunu kontrol etmeniz ve sonrasında çalışmalara başlamanız gerekmektedir.

Sitemin Alexa değerlerinde Sorun mu var? Sorusunu Cevapla

X