SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Siteme Yapılan Yorumların Etkisi Olur mu?

0
Ayhan Aktaş
Ayhan Aktaş
Diğer SEO 4 sene önce 759 Görüntülenme

Merhaba bugün film sitem için bir fikir düşündüm. Bu fikir Google de üst sıralara çıkmaya işe yarar mı?

Para sistemi olacak. Örneğin 1 yorum 10 kuruş. Facebook – Twitter paylaşma 5 kuruş şeklinde. Her filme ayrı ayrı yorum ve facebook twitter paylaşım yapıcaklar. Üyelik hesaplarına yaptıkları yorum kadar para gelecek. Bu ücretler 50-100 TL olduktan sonra ödemeleri yapılacak. Bu şekilde yorumlar paylaşımlar olunca Google’da yükselme olur mu?

Siteme Yapılan Yorumların Etkisi Olur mu? için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  1
  Erhan Kolci 25 Temmuz 2015, 10:38

  Merhabalar Ayhan Bey;

  Bir site için aktiflik ve güncellik arama motorları için oldukça önemlidir. Bu aktiflik sağlanması için site içi yorumlar, blogda güncel yazılar gibi konulara öncelik verilmesi gerekmektedir. Üyelere ücret karşılığı yorum yaptırmanız teşvik edici olacaktır. Her üye doğal yorum yapacağı için arama motorları tarafında doğal bir çalışma olacaktır. Ancak alakasız yorumların olmamasına ve yorum kalitesinin düşmemesine dikkat etmelisiniz.

  Ücret yönteminin nasıl yapılacağı konusundaki stratejiyi siz belirlemelisiniz. Site içi yorumların aktif bir şekilde yapılıyor olması sizde doğrudan 1. sayfa yada 1. sıra gibi algısı yaratmamalı ancak sitenize SEO anlamında katma değer sağlayacaktır.

Cevapla

Siteme Yapılan Yorumların Etkisi Olur mu? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla