SEO Hocası'na Sor

Siteme Tanıtım Yazısı Alacağım Ne Yapmalıyım?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Tanıtım Yazısı 7 sene önce 748 Görüntülenme

Merhaba iyi günler.

Aynı sunucu üzerinde bulunan sitelerime tanıtım yazısı almak istiyorum. Tanıtım yazısı alacağım yerler aynı siteler ve benim sunucudaki siteler aynı ip üzerinde örnek olarak abc.com cba.com benim sitelerim ikisine de zzz.com tanıtım yazısı alacağım sıkıntı olur mu?

Siteme Tanıtım Yazısı Alacağım Ne Yapmalıyım? için Yanıtlar

 • admin
  Admin 23 Nisan 2014, 11:42

  Merhabalar Altan Bey.

  Sorunuz aslında çok açık ve karışık. Öncelikle sorunuzu çözümleyelim.

  3 Adet farklı alan adlarına sahip siteniz var ve bu siteleriniz aynı IP adresini barındırıyor. Farklı bir sunucuda olan başka bir siteden kendi 3 siteniz için tanıtım yazısı almak istiyorsunuz, sorun olur mu olarak soru yönlendirmişsiniz.

  İki cevap verilebilir.

  1- Size ait olan sitelerden farklı alan adlarına 3 farklı sayfada (URL Adresinde) tanıtım yazısı gönderir ve sayfaların içerikleri farklı anahtar kelimelerle yönlendirilirse sorun olmayacaktır. Eğer aynı içeriklere sahipse de yine 3 farklı yazı ve birbirine %30 dan fazla benzemeyen içeriklerle çok daha sağlıklı olacaktır.

  2- Eğer 1 makale içerisinde 3 sitenize aynı anahtar kelimeden bağlantı gönderilir ve aynı IP adresine bu bağlantılar gönderilirse tanıtım yazısı aldığınız site kaynak yazı yada referans bağlantı durumundan çıkıp, aynı rekabette iş yapan bir site olarak görüp sitelerde reklam durumu algılayacaktır. Bu durum ise Google açısından hiç hoş bir durum değildir.

  Teşekkürler…

Cevapla

Siteme Tanıtım Yazısı Alacağım Ne Yapmalıyım? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla