SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası'na Sor

Siteme Anti SEO Yapılmasından Korkuyorum

0
Mert Bolgen
Mert Bolgen
Anti SEO 5 sene önce 844 Görüntülenme

merhaba, benim bir sorum vardı. Şimdi hocam affedersiniz haşa huzurunuza sığınarak bir kelime etmek istiyorum ama yeter artık piyasada şuanda 3-4 tane hacklinkci olarak bilinen karakter sahibi olmayan kişilere rakiplerimiz tarafından bir miktar para veriliyor ve onlarda Anti-SEO yapıyor bize. Bizi düşürmek için her şey yapıyorlar. Peki hocam benim sıralamada altımda yer alan siteye yapmışlar mesela. Hocam bana yapmadılarda fakat korkuyorum bana da yaparlar diye. Peki şimdiden mesela ona yapan linklerin listesi var Google’da engellesem sizce bana zararı olmaz değil mi? Linkim yok diye Google bana demez değil mi senin linkin yok bu listedeki siteleri neden engelliyorsun gibi. Birde şuan elimde var milleti takip ediyorum. Mesela kime hacklink anti SEO yapmışlarsa hepsini aşağıdaki gibi listeye kaydediyorum ve 3 günde bir o listeyi engelletiyorum. Kendi sitem için sizce bu yanlış yol değildir dimi?

domain:google.com
domain:yahoo.com

tarzında .txt yapıyorum yanlış değildir inşallah hocam. Birde ne kadar disawov yani engelleme listesi gönderiyorum? 3 günde bir limiti fazla olursa bile Google inşallah bana ceza vermez. Birde hocam ben sub domainlerime de engelletsem olur mu? Yoksa sadece anasayfama tek yapayım; sublardada oluyor mu aynı işlem veya listeyi sublarımada engelleteyimmi düşünceniz nedir? Teşekkürler, sizden haber bekliyorum hayırlı akşamlar.

Siteme Anti SEO Yapılmasından Korkuyorum için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 21 Haziran 2014, 11:14

  Merhabalar,

  Google Disawov links aracılığıyla sitenize gelen bağlantıları http://www.SEOhocasi.com/en-iyi-backlink-sorgulama-araclari/ adresindeki backlink sorgulama araçları ve Google WebMaster Tools içerisindeki “Sitenize Gelen Bağlantılar” içeriğiyle kontrol edebilir ve engelleme işlemlerini yapabilirsiniz.

  Anti-SEO işlemi yapan kişiler (Kul hakkı yemekte üstüne olmayan – insan emeğini hiçe sayan vasıflar) bu tür çalışmaları sitenize gönderdikçe bu işlemlerin kontrolünü sürekli olarak ilk paragraftaki işlemler yardımıyla kontrol ederek gerçekleştirebilirsiniz.

  Sitenize gelen bağlantıları;

  domain:siteisminiz.com
  domain:example.com

  olarak engellediğiniz vakit bir daha göndermenize gerek kalmayacaktır. O siteden gelen tüm bağlantılar sitenizde kalıcı olarak engellenecektir. Haricen sürekli olarak göndermenize gerek yoktur ve harici olarak subdomain’de aynı işlemi yapmanıza gerek kalmayacaktır.

  Eğer site içeriğinizi özgün tutuyor ve sürekli olarak faydalı bilgiler paylaşıyorsanız sitenizde herhangi bir zarar olmayacaktır.

Cevapla

Siteme Anti SEO Yapılmasından Korkuyorum Sorusunu Cevapla