SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Sitemap Beklemede Sorunu

-1
Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Sitemap 12 ay önce 742 Görüntülenme

Merhaba,

2 aralık tarihinde domain ve hostingimi aldım. Scripti kurup SEO çalışmalarına başlamak üzerine Google Search Console kayıt ettim. Fakat site haritası eklemek istediğimde

Tür: ?,
Durum: Beklemede görünüyor.

Yeni sürümde ise kırmızıyla getirilemedi yazıyor. 2 hafta bekledim ve 3 gün önce scriptten kaynaklı olduğunu düşünüp scripti değiştirdim.

Robots.txt ve sitemap.xml dosyası sorunsuz durumda bulunuyor. Fakat bir türlü sitemap.xml dosyası eklenmiyor. Sayfalar eski scriptte indexleniyordu, fakat hit almıyordum.

Yeni scriptiyse hala indexlemedi bile. Eski scripte bana ait olmayan bağlantılar ve tarama hataları alıyordum, tarama hatalarını düzeltildi yaptım.

Fakat indexlenen sayfalar hala dizinde bulunuyor. Eskiyle ilgili her şeyi silip yenisini indexlemesini nasıl sağlayabilirim? Sitenin sitemap sorununu nasıl çözebilirim?

Şunu da belirtmek isterim ki Yandex, Bing gibi webmaster tools sunan arama motorları da sitemap dosyasını beklemede tutmakta hala ve indexlenme yapmadığı görünüyor.

Sanırım siteye bot bile göndermiyorlar. Yandexte DNS fatal error diye kırmızıyla uyarı veriyor.

Fakat Googleda şu ana kadar hiç böyle uyarı vermedi ve DNS hatasız olarak işaretlendi, hiçbir hata belirtisi de göstermedi.

Bingteyse hata yok, fakat sitemap dün gece eklediğimden beri beklemede gözüküyor.

Değerli bilgilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.

Sitemap Beklemede Sorunu Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla