SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Sitem için SEO Çalışmasını Nasıl Yapmam Gerekir?

0
Mert
Mert
Genel 5 sene önce 578 Görüntülenme

Merhabalar. Güzel sözler ile ilgili web sitem var.

Web sitem için SEO çalısmalarını mantıklı ve doğru şekilde yapmaya çalışıyorum fakat aklıma takılan konulardan bir kaç tanesi şunlardır.

Facebook, Twitter, Google üzerinden paylaşımlar yapıyorum.

1 – Şimdi kendi hesapları dışında da paylaşmam da sorun var mı? Örnegin aktif 10 sayfam var. Bu sayfalarda paylaşmam + mı ? – mi?
Arkadaşlarımın duvarında paylaşmasında sorun olur mu?
Ne kadar sıklıkla paylaşmam lazım? Google içinde aynı şekilde Twitter’de.

2. Twitter üzerinden güzel sözler konusu arayarak yanıtla diyorum ve orada link bırakıyorum. Bunu ne sıklıkla yapmam lazım? Yapmamda sakınca var mı?

3. Yazdığım konuların hepsine video backlink yapmam sorun mu peki?

4. Kaç tane paravan blogum olmalı?

Açtığım paravan bloglardan özgün yazılar girerek alt kısmına link olarak konuyu eklesem bazı kelimelerde de örneğin güzel sözler kelimesinde siteme link versem
konu içinde?

30 konum var diyelim ve bu 30 konunun hepsi için ayrı ayrı makale yazarak text olarak link bıraksam sorun olur mu? Her konuda olması yoksa bazı konuların arasına serpe serpe mı yapsam?

5. Birde bazı sitelerde yorum olarak text link bırakmam sorun olur mu?

6. Tanıtım yazısı alıyorum diyelim. A sitesinde bir tanıtım yazısı aldım. Hedef 10 kelimem var. 9 konu 1 de ana sayfa olmak üzere;
a sitesinden tanıtım yazısı aldım. Güzel sözlerde ana sayfaya anlamlı sözlerde ise konuya başka kelimede yine konuya verdim. b sitesinden de aynı şekilde alacağım. Aynı kelimelere almam mı iyi yoksa ana sayfa aynı ama farklı kelimelere mı alsam? Yani farklı konulara…

C sitesinden alıyorum tekrar ana sayfa ve konulara
mı yoksa bu sefer 3 konuya link alıp ana sayfayı saf dışı mı bırakayım? Yoksa her tanıtımda ana sayfa geçsin mi?

7. Birde Flicker ve Pinterest kullanmam normal mi?

8. Forum çalışması yapacağım. Forum çalışmalarında kelime olarak mı yoksa linki verip eklemem mı daha mantıklı bu çalışmalar dışında?

9. Örneğin bir paravan bloğu daha açtım ve burada kelime
olarak değilde “önerilen site” kelimesinde ana sayfaya verdim. “Detaylı bilgi” kelimesinde de bir makaleye alt kısımda devamı için kelimesinde de başka siteye ama yazılar özgün tabi. Yani bu şekilde de yapmam sorun olur mu yoksa avantaj mı olur? Yani sürekli tek kelime ile gitmemek için.

10. FriendFeed paylaşımları ne sıklıkla olması lazım ve kullanımını uygun görüyor musunuz? Birde konulara yorum bırakmak için…

11. Bilmediğimiz sosyal medyalar varsa hangileri kullanılmalı.

Uzun sorular oldu umarım sizi rahatsız etmemişimdir uzun zamandır aklıma takılan ve tam anlamıyla cevabını alacağım konuydu. Detaylıca aydınlatırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler…

Sitem için SEO Çalışmasını Nasıl Yapmam Gerekir? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 15 Eylül 2014, 20:19

  Merhabalar,

  Uzun uzun olan sorularınıza kafanızın karışmaması adına madde madde cevap verelim…

  1 – Paylaşımları kendi hesabınız dışında paylaşmanızın herhangi bir sorunu olmamaktadır. Farklı farklı sayfalarda paylaşılması doğallığı hat safhada arttıracaktır ve bu olumlu bir durumdur. Twitter için de aynı şey geçerlidir…

  2 – Aşırıya kaçmamalısınız. Sürekli bir paylaşım olursa ve düzensizlik söz konusuysa sitenize herhangi bir zarar vermeyecek fakat faydayı da düşürecektir.

  3 – Hayır sorun değil. İstediğiniz kadar konuya ve sayfaya video backlink yapabilirsiniz…

  4 – Paravan blogların sayısı tamamen sizin kontrol kabiliyetinize bağlı. Burada çok siteyi kontrol ederim demek yerine 3 – 4 adet siteyi düzgün şekilde kontrol etmeniz yeterli olacaktır. Konu içlerinde de sitenize link çıkışı sağlayabilirsiniz.

  30 konu için ayrı ayrı makale yazıp makale içinden doğallığı bozmayacak ve SPAM olmayacak şekilde link çıkışı yapabilirsiniz…

  5 – Hayır sorun olmaz. Bu çalışmaları haftalık periyotlarla adet adet yapmalısınız. Yorum backlink’in etkisi eskisi kadar yoktur fakat aşırı kullanıldığında inorganik olarak görünecektir.

  6 – Tüm sitelerde ve her şekilde sayfalar için hedefiniz 1 adet anahtar kelime olmalı ve o anahtar kelimeyi değiştirmemelisiniz. Standart olarak bırakmalı, doğru ve istikrarlı bir şekilde çalışmaları sürdürmelisiniz.

  7 – İki site de sosyal medya sitesidir, kullanabilirsiniz. Aşırıya kaçmadan tüm sosyal medya hesaplarınızı kullanabilirsiniz.

  8 – Anahtar kelime istikrarınızı hiç bir çalışmada değiştirmemelisiniz.

  9 – Tek adet anahtar kelimede gitmelisiniz. Eğer çeşidi değiştirmek istiyorsanız anahtar kelimeden değil URL adresinden link alabilirsiniz.

  10 – FriendFeed paylaşımları da diğer sosyal medya siteleri gibi SEO:http://www.SEOhocasi.com/ kuralları dahilinde abartıya kaçmadan doğal ve organik şekilde yapılması gereklidir.

  11 – Sosyal medya konularında Facebook, Twitter, Pinterest, Flickr, FriendFeed ve Google + gibi hesapları kullanmanız yeterlidir…

  Teşekkürler…

Cevapla

Sitem için SEO Çalışmasını Nasıl Yapmam Gerekir? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla