SEO Fiyat Hesaplama SEO ROI

SEO Sorunuzu Sorun Uzmanlarımız Yanıtlasın

Soru Sorun

Sitem Farklı İllerde Farklı Sıralarda Çıkıyor Neden?

0
Davut Gürel
Davut Gürel
---- 3 sene önce 46 Görüntülenme

Merhaba,

Sitemi anahtar kelimesinde aratıyorum siirt ilinde 2.sayfanın başında çıkıyor fakat başka bir ilde Ankara veya İstanbul gibi illerde 4.sayfada çıkıyor bunun nedeni nedir? SEO çalışması yapabilir miyiz ?

SEO Hocası Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Sitem Farklı İllerde Farklı Sıralarda Çıkıyor Neden? için Yanıtlar

Sen De Yardımcı Ol!
 • admin
  0
  Admin 22 Şubat 2015, 21:54

  Merhabalar,

  Öncelikle sıralamalarda değişken olarak çıkmanızın sebebi Google’nin bir kaç yıl önce tam yürürlüğe aldığı Hummingbird yani Arı kuşu algoritmasıdır. Bu algoritmayı açacak isek İstanbul’da halı yıkama fabrikası araması yapan bir ziyaretçi SEO puanı daha yüksek diye Antalya yada Ankara’daki bir halı yıkama fabrikasını arama sonuçlarında görüyordu. Doğal olarak bir ziyaretçi için doğru ve hizmet alabileceği firmayı bulmakta gayet zorluk çekiyordu. Bu algoritma ardından ziyaretçiler aradığı firmayı daha iyi fark etmeye başladı.

  Peki sıralamaları etkileyecek ne yapabilirsiniz? Sıralamalarda daha üst sıralara gelebilmek için bölgesel olarak hizmet verdiğinizi belirten il sayfaları açabilirsiniz. Bu sayfalarda o tür aramaları hedefleyip sitenizin Türkiye geneline hitap ettiğini gösterebilirsiniz.

Sitem Farklı İllerde Farklı Sıralarda Çıkıyor Neden? Sorusunu Cevapla

SEO Hocası Instagram
SEO Hocası Instagram @seohocasi
SEO Hocası Türkiye'nin en büyük SEO Komünitesi 👍🏼
X