SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Sitem Farklı İllerde Farklı Sıralarda Çıkıyor Neden?

0
Davut Gürel
Davut Gürel
Yerel SEO 4 sene önce 388 Görüntülenme

Merhaba,

Sitemi anahtar kelimesinde aratıyorum siirt ilinde 2.sayfanın başında çıkıyor fakat başka bir ilde Ankara veya İstanbul gibi illerde 4.sayfada çıkıyor bunun nedeni nedir? SEO çalışması yapabilir miyiz ?

Sitem Farklı İllerde Farklı Sıralarda Çıkıyor Neden? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 22 Şubat 2015, 21:54

  Merhabalar,

  Öncelikle sıralamalarda değişken olarak çıkmanızın sebebi Google’nin bir kaç yıl önce tam yürürlüğe aldığı Hummingbird yani Arı kuşu algoritmasıdır. Bu algoritmayı açacak isek İstanbul’da halı yıkama fabrikası araması yapan bir ziyaretçi SEO puanı daha yüksek diye Antalya yada Ankara’daki bir halı yıkama fabrikasını arama sonuçlarında görüyordu. Doğal olarak bir ziyaretçi için doğru ve hizmet alabileceği firmayı bulmakta gayet zorluk çekiyordu. Bu algoritma ardından ziyaretçiler aradığı firmayı daha iyi fark etmeye başladı.

  Peki sıralamaları etkileyecek ne yapabilirsiniz? Sıralamalarda daha üst sıralara gelebilmek için bölgesel olarak hizmet verdiğinizi belirten il sayfaları açabilirsiniz. Bu sayfalarda o tür aramaları hedefleyip sitenizin Türkiye geneline hitap ettiğini gösterebilirsiniz.

Sitem Farklı İllerde Farklı Sıralarda Çıkıyor Neden? Sorusunu Cevapla

Sitem Farklı İllerde Farklı Sıralarda Çıkıyor Neden? ile Benzer SEO Yazıları