SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Sitem Arama Motorlarında Yer Almıyor ?

0
Emirhan
Emirhan
Google Cezaları 4 sene önce 359 Görüntülenme

Merhaba

Sitemi google’a indexledim ancak sitem arama sonuçlarında çıkmıyor. içerik de yayımladım. sebebi nedir?

Sitem Arama Motorlarında Yer Almıyor ? için Yanıtlar

 • Özgür Aksoy
  0
  özgür Aksoy 8 Ağustos 2015, 07:31

  Merhaba Emirhan Bey,

  Yeni açılmış sitelerin sadece içerik girilmesi ve Google’da index alması sıralamada çıkması için yeterli değildir. Sitenizin sıralamada yer alabilmesi için site dışı çalışmaları da gerçekleştirmeniz gerekiyor. Temelde SEO çalışmaları 2’ye ayrılmaktadır. Site içi ve Site dışı SEO olmak üzere, site içi SEO %35 kısmı kapsamaktadır. Site dışı SEO ise %65 ‘lik kısmı kapsamaktadır.

  Sitenizin sıralamada yükselmesi için ise; site içi sağlığın sorunsuz olması, anahtar kelimenin rekabet düzeyi, rakiplerin yoğun SEO çalışmaları gibi belirgin kriterler baz alınmaktadır. Bu nedenle yükselmek istediğiniz anahtar kelimelerin eğer rekabeti yüksekse, site içerisinde ilgili sayfası yoksa, sayfa içerisindeki yaklaşık 10 adet kritere uymuyorsa, rakipleriniz yoğun çalışma yapıyorken siz çalışma gerçekleştirmiyorsanız sıralamada çıkmayacaktır.

  Ancak site içi yapı düzgün kurulursa, rakipleri baz alarak yaptıkları çalışmaların çok daha üstünde çalışmalar gerçekleştirilirse, site iç aktif tutulursa, blog, sosyal medya gibi platformlarda aktif bulunur ve doğal yöntemlerle çalışmalar gerçekleştirirseniz istediğiniz konumlara gelebilirsiniz.

Sitem Arama Motorlarında Yer Almıyor ? Sorusunu Cevapla

Sitem Arama Motorlarında Yer Almıyor ? ile Benzer SEO Yazıları