SEO Hocası'na Sor

Siteler Neden Kopyalama Gereği Duyuyorlar

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Kopya İçerik 6 sene önce 690 Görüntülenme

Merhabalar, benim sitemin yaklaşık internette 3 aylık mazisi var. SEO Hocam, rakiplerinizin çalışmasına bakarak onların çalışmasının birden fazla artısını SEO yaparak zamanla geçme süreci olur. Konuyu bazen soru cevap bölümünde konuyu kaleme alıyorsunuz hocam.

İnternette benim en başta gelen rakiplerim mynet, peak games, vede joygame, bu 3 rakibim joy game hariç diğer 2 rakibimin sloganları makaleleri %65 tahminen kopya hocam. Kopya olduğuna dair örnek veriyorum. Dünyanın 21 ülkesinde online oyun olarak yayın yapan 1 şirket var ve bu şirketin içeriklerini kopyalayıp vede ayrıca sloganlarını kullanarak bu 2 site gayet başarılı oluyor. Burada SEO Hocam neden %65 kopya olduğu halde Google farkedemiyor veya SEO işinde 1 hoca olarak neden bu siteler kopya kullanma gereği duyarak başarılı oluyor?

Şimdiden Teşekkür ederim SEO olarak cevaplarınızı Hocam heyecanla bekliyorum.

Siteler Neden Kopyalama Gereği Duyuyorlar için Yanıtlar

 • admin
  Admin 2 Ocak 2015, 17:33

  Merhabalar,

  Bu soruyla aslında çok önemli, bir o kadar da kalite değerlerine bağlı içerik hesabını alarak geniş çaplı bir soru yönlendirdiniz, vakit kaybetmeden cevap verelim. Bir oyun içeriği sunan kuruluş bir web sitesinde paylaşım yaptığında bu paylaşımı yapan sitenin değerinin “3” olduğunu var sayalım. Aynı içeriği “5 ve 7 puan” olan farklı bir site yayınladığında içerik kalitesi ve site kalitesi bakımından A sitesine göre B ve C sitesi daha kaliteli puanlara sahipse doğal olarak aynı başlık ve içerikle Google o siteleri daha ön plana alabiliyor.

  En basit örnek olarak DHA tarafından yayınlanan bir haber hiç bir içeriği değiştirmeden belki binlerce gazete tarafından yayınlanıyor. Bakıldığında ise ilk DHA yayınlamasına rağmen farklı haber siteleri daha önde geliyor. Burada kalitesi daha yüksek olan sitenin sıralamalarda önde çıkması daha doğal olarak görülüyor.

  Nasıl önüne geçebilirsiniz?

  Sitenizle ilgili bu konularda yoğun ve istikrarlı bir SEO:http://www.SEOhocasi.com/ çalışması gerçekleştirirseniz ilerleyen zamanlarda sitenizin genel kalitesi artarak rakip olan sitelerin önüne daha çabuk geçebileceksiniz.

Cevapla

Siteler Neden Kopyalama Gereği Duyuyorlar Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla