SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Site Taşımada SEO Sorunu

0
Burak Tandoğan
Burak Tandoğan
Yazılımsal SEO 5 sene önce 510 Görüntülenme

Bir yazılım firmasının geliştirdiği e-ticaret pakedini kullanıyorum muhtemelen onlarda joomla altyapısını kullanıyor. Bu sitenin google altyapısına uyumayışı ve giriş pakedi adı altındaki hizmetlerinin yetersiz gelmesinden dolayı sitemi komple yeni yazdırdığımız e-ticaret yazılımına taşımak istiyorum. Linkler vs değişeceği için daha once yaptıgım se çalışmaları ne olur merak ediyorum. Şuan ürün satışı yaptığımız kelimelerde ilk sayfadayız bir kaçında da ilk sıradayız. Bu bizi olumsuz etkilermi ?

Site Taşımada SEO Sorunu için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 31 Aralık 2014, 07:23

  Merhabalar Burak Bey;

  Bu tür site taşıma durumlarında dalgalanmalar oluşur. Bu dalgalanmaları kısa süreli olur ancak eski urllerin SEO güçlerini yeni urllere aktarmazsanız siteniz çok daha fazla sıra kaybı yaşayacaktır. Bu nedenle birebir olacak şekilde 301 yönlendirmesi yaparsanız, yaşayacağınız sıra kayıplarını minimuma indirerek sitenizin daha az kayba uğramasını sağlayabilirsiniz.

  Linkleri yönlendirdiğinizde, eğer eski urllere çalışılmış zararlı linkler varsa bunlar yeni linklere yönlenmeyeceği için dolayısıyla bu yönden de siteniz için artı bir durum oluşmuş olacaktır. Yapacağınız site üzerinde yazılım değişikliği ile dalgalanma sonucu sıra kaybedersiniz ancak yapılacak 301 yönlendirmesi ile eski url nin SEO gücünü yeni url ye aktarabilir daha kısa süreli bir dalgalanma yaşamasını sağlayabilirsiniz.

Cevapla

Site Taşımada SEO Sorunu Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla