SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Site İçi Yorumlar Ne kadar Önemlidir?

0
Hasan
Hasan
Diğer 3 sene önce 220 Görüntülenme

Hizmetlerinizde bulunan “Yorum Desteği” ne kadar faydalı olur? Farklı iplerden mi yapılması gerekir?

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Site İçi Yorumlar Ne kadar Önemlidir? için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  0
  Erhan Kolci 28 Temmuz 2015, 11:11

  Merhabalar Hasan Bey;

  Aktiflik ve güncellik arama motorları açısından oldukça önemli bir kriterdir. Bu aktifliği sağlamak açısından blog yada yorumların olması gerekmektedir.

  Eğer siteniz bir e-ticaret sitesiyse ürünleriniz sabit olacağından dolayı siteniz pek fazla aktif rol üstelenemeyecektir. Bunu aşmak için ise sitenizde düzenli bir şekilde blog tutmalı yada ziyaretçilerinizin ürünlerinize yorum yapması gerekir. Yorum desteği ile sitenizde yakalayamadığınız aktiflik yakalanması hedeflenir. Aynı iplerden yapılmasının pek bir önemi yoktur. Sadece sitede doğal ve SEO uyumlu olarak ürünlere yorum girilmesi gerekmektedir.

  Bu yorumlar arama motorlarının bir kriteri olması nedeniyle önem taşımaktadır. Ancak ziyaretçi açısından da yorumlar oldukça önemlidir. Bir ziyaretçi sitenize girip bir ürün almak istediğinde hizmetinizden memnun olunup olunmadığıyla alakalı önce ürün yorumlarına bakacaktır. Herhangi bir olumsuz durumda endişeye kapılıp siparişi sizin sitenizden vermeyebilir. Bu nedenle yorumlar yapılırken hem arama motorları hem de ziyarteçiler doğrudan hedef olarak düşünülmelidir.

Site İçi Yorumlar Ne kadar Önemlidir? Sorusunu Cevapla

INSTAGRAM
add Takip Et