SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Site İçi Yorumlar Ne kadar Önemlidir?

0
Hasan
Hasan
Diğer SEO 4 sene önce 591 Görüntülenme

Hizmetlerinizde bulunan “Yorum Desteği” ne kadar faydalı olur? Farklı iplerden mi yapılması gerekir?

Site İçi Yorumlar Ne kadar Önemlidir? için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  0
  Erhan Kolci 28 Temmuz 2015, 11:11

  Merhabalar Hasan Bey;

  Aktiflik ve güncellik arama motorları açısından oldukça önemli bir kriterdir. Bu aktifliği sağlamak açısından blog yada yorumların olması gerekmektedir.

  Eğer siteniz bir e-ticaret sitesiyse ürünleriniz sabit olacağından dolayı siteniz pek fazla aktif rol üstelenemeyecektir. Bunu aşmak için ise sitenizde düzenli bir şekilde blog tutmalı yada ziyaretçilerinizin ürünlerinize yorum yapması gerekir. Yorum desteği ile sitenizde yakalayamadığınız aktiflik yakalanması hedeflenir. Aynı iplerden yapılmasının pek bir önemi yoktur. Sadece sitede doğal ve SEO uyumlu olarak ürünlere yorum girilmesi gerekmektedir.

  Bu yorumlar arama motorlarının bir kriteri olması nedeniyle önem taşımaktadır. Ancak ziyaretçi açısından da yorumlar oldukça önemlidir. Bir ziyaretçi sitenize girip bir ürün almak istediğinde hizmetinizden memnun olunup olunmadığıyla alakalı önce ürün yorumlarına bakacaktır. Herhangi bir olumsuz durumda endişeye kapılıp siparişi sizin sitenizden vermeyebilir. Bu nedenle yorumlar yapılırken hem arama motorları hem de ziyarteçiler doğrudan hedef olarak düşünülmelidir.

Cevapla

Site İçi Yorumlar Ne kadar Önemlidir? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla